Od poniedziałku 8 maja rozpoczną się zapisy na obóz żeglarski w Bachorzu nad Jeziorem Charzykowskim, który tradycyjnie organizuje Urząd Gminy w Kolbudach. Z wypoczynku mogą korzystać mieszkańcy gminy Kolbudy, uczący się w szkołach podstawowych oraz gimnazjach.

Obóz zorganizowany zostanie w Ośrodku Wypoczynkowym Natura w Bachorzu (gmina Chojnice) nad Jeziorem Charzykowskim, gdzie panuje cisza i spokój. Jezioro jest akwenem z wodą pierwszej klasy czystości, a jednocześnie umożliwia uprawianie sportów motorowodnych i żeglarskich. Dzieci i młodzież zakwaterowana będzie w pawilonie hotelowym, a smaczne wyżywienie zapewni stołówka położona na terenie ośrodka (cztery posiłki dziennie).

Obiekt gwarantuje doskonałe warunki wypoczynku z dostępem do strzeżonego kąpieliska, boiska, świetlicy oraz pięknych szlaków rowerowych. Co najważniejsze, położony jest w jednym z największych akwenów żeglarskich województwa pomorskiego.

Podczas dwóch turnusów obozu (I turnus: 28 czerwca – 7 lipca 2017, II turnus: 7 lipca – 16 lipca 2017) uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności żeglarskie na gminnym sprzęcie, w skład którego wchodzą: Ancory, Optymisty, Omegi, Sasanka, kajaki, deski windsurfingowe, skuter wodny oraz RIB ratowniczy.

Oprócz zajęć żeglarskich oraz spływów kajakowych, uczestnicy będą mieli możliwość poznania innych form spędzania wolnego czasu.

Dla mieszkańców gminy Kolbudy koszt jednego turnusu rekreacyjnego to 900 złotych. Zapisy na obóz przyjmowane są:

  • w Szkole Podstawowej w Pręgowie (Piotr Skwirowski, tel. 608 430 002)
  • w Zespole Kształcenia i Wychowania w Bielkówku (Żaneta Magulska-Aszyk, tel. 502 168 206)
  • w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach (Marek Zaradkiewicz, tel 600 273 975 oraz Henryk Skwirowski, tel. 508 071 415)