Karnawałowy Bal Seniorów za nami. Nasi mieszkańcy jak zwykle nie zawiedli i licznie stawili się w sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Uczestników zabawy powitał wójt Leszek Grombala, który wyraził nadzieję, że podobne spotkania będą miały charakter cykliczny.

Taneczna muzyka na żywo oraz dobry humor, który nie opuszczał gości balu sprawiły, że na pierwszą -gotową na pląsy - parę nie trzeba było długo czekać. Oblężenie parkietu trwało przez cały czas trwania imprezy. Ci, którzy akurat odpoczywali przy suto zastawionych stołach, chwilę przerwy wykorzystywali na konsumpcję, uzupełnienie płynów i rozmowy ze znajomymi.

Staje się powoli tradycją, że podczas Balu Seniorów organizowany jest konkurs tańca, w którym najodważniejsi mogą wykazać się swoimi umiejętnościami. Tym razem podstawowe kroki i układy prezentowali młodzi mistrzowie tańca. Uczestnicy konkursowych zmagań z większym lub mniejszym skutkiem usiłowali naśladować tancerzy.

- Takie inicjatywy służą nie tylko rozrywce, ale również integracji mieszkańców poszczególnych sołectw – usłyszeliśmy od jednej z uczestniczek. – Bezpłatny transport autokarowy, który zapewnia gmina, ma duży wpływ na wysoką frekwencję. Dzięki temu w balu uczestniczyć mogą również niezmotoryzowani Seniorzy z całej gminy.

Czy na Balu było fajnie? Zobaczcie Państwo sami. Poniżej prezentujemy, krótkie filmiki z Karnawałowego Balu Seniorów oraz relację, którą przygotowała Północna TV.

RELACJE FILMOWE:

http://polnocna.tv/vid/18217-karnawalowy-bal-seniorow-w-kolbudach

https://www.facebook.com/kolbudy/videos/2103320259891208/

https://www.facebook.com/kolbudy/videos/2103261323230435/