Nowe chodniki, latarnie uliczne czy budowa kolejnych dróg gminnych są bez wątpienia marzeniem wszystkich mieszkańców. Kto nie chciałby, aby nasze dzieci kształciły się w doskonale wyposażonych szkołach, przedszkolach lub korzystały z nowoczesnych placów zabaw? Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że znaczna część środków przeznaczanych przez gminę na realizację potrzeb mieszkańców pochodzi z podatku PIT płaconego przez mieszkańców. W Gminie Kolbudy zameldowanych jest już ponad 16 tysięcy osób. Szacuje się jednak, że faktyczna liczba może przekraczać nawet 20 tysięcy osób zamieszkujących na terenie naszego samorządu. Wielu z nas wciąż nie dokonało obowiązku meldunkowego i płaci podatki w poprzednim miejscu zamieszkania. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dołożyć swoją cegiełkę do kasy, z której realizowane potrzeby naszych mieszkańców.

Pierwsze miesiące roku to okres rozliczeń podatkowych z urzędem skarbowym. Trudno odnaleźć przyjemność w wypełnianiu urzędowych formularzy. Wypełniając czy sprawdzając swoją deklarację podatkową warto pomyśleć jednak o miejscu, w którym żyjemy.

Drogi mieszkańcu Gminy Kolbudy jeżeli chcesz, aby Twoja okolica zmieniała się na lepsze wskaż w deklaracji PIT swoje aktualne miejsce zamieszkania oraz właściwy urząd skarbowy. Rozliczając podatek w miejscu, w którym mieszkasz pomożesz nam budować drogi, doposażać szkoły i przedszkola, wzbogacać ofertę kulturalną i rekreacyjną. Wypełniając deklarację podatkową PIT możesz wspomóc Gminę Kolbudy w realizacji inwestycji służących poprawie jakości życia wszystkich jej mieszkańców. Wystarczy tylko:  

W części B deklaracji PIT wpisać adres, pod którym zamieszkiwaliśmy na dzień 31 grudnia roku podatkowego (czyli 2018).  

W części A wypełnianej deklaracji wpisać adres urzędu skarbowego, do którego kierowane jest zeznanie. W przypadku Gminy Kolbudy będzie to: 

URZĄD SKARBOWY W PRUSZCZU GDAŃSKIM
IGNACEGO ŁUKASIEWICZA 2
83-000 PRUSZCZ GDAŃSKI

Pary małżeńskie  rozliczające PIT wspólnie mają możliwość wyboru. Oczywiście dotyczy to małżonków, którzy mają wspólność majątkową, ale odległe od siebie miejsca zamieszkania. Jeśli dla tych miejsc zamieszkania nie jest właściwy jeden urząd skarbowy, to małżonkowie mogą wybrać urząd, do którego złożą wspólne zeznanie. Musi to być urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania jednego z małżonków. Jeśli małżonkowie rozliczają pity oddzielnie, każdy z nich składa zeznanie w urzędzie dla siebie właściwym. 

Pamiętajmy! Do celów podatkowych liczy się MIEJSCE ZAMIESZKANIA, a nie ZAMELDOWANIA. Zostawmy podatek w Gminie Kolbudy. To nic nie kosztuje! 

Szczegóły dotyczące usługi „Twój e-PIT”