„Kochani, graliście na medal, nie tylko w tym roku, ale od wielu, wielu lat jesteście z nami, za co dziękujemy z całego serca! Super będzie, jeśli tym medalem podzielicie się z całą swoją załogą…” – tak zaczyna się list przysłany przez Jurka Owsiaka do Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Do listu dołączono medal i specjalny certyfikat.

„Za niezwykłą przyjaźń i energię, którą od Was otrzymaliśmy w czasie finałów. Nasze styczniowe granie wspiera polską medycynę i ratuje zdrowie i życie najmniejszych pacjentów i seniorów. Dziękujemy za wsparcie, dzięki któremu możemy, w zgodzie z najwyższymi standardami, realizować ogólnonarodowe programy medyczne i edukacyjne. Dziękujemy drodzy przyjaciele! Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.” – głosi certyfikat.

Słowa podziękowania i wyjątkowy medal adresowane są do wszystkich, którzy podczas styczniowego, 25 finału, zagrali razem z Orkiestrą. To wyraz uznania dla członków kolbudzkiego sztabu, w tym oczywiście wolontariuszy, którzy przez cały chłodny, zimowy dzień z uśmiechem na twarzach zbierali datki do kolorowych, tekturowych puszek. Medal i podziękowania kierowane są do wszystkich, którzy wystąpili podczas tegorocznego finału w ZKPiG Kolbudy oraz w naszej Sali Koncertowej. Słowa uznania należą się obsłudze, dzięki której wszystko się udało. Medal i wielkie serce dedykowane są jednak przede wszystkim tym, którzy od wielu lat wspierają orkiestrę, przekazując pieniądze na szczytny cel. Mowa oczywiście o naszych mieszkańcach, którzy po raz kolejny nie zawiedli.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznego, jubileuszowego  finału WOŚP pobiła rekord. Orkiestra zebrała łącznie 105 570 801,49. Do puszek wolontariuszy kolbudzkiego sztabu nasi mieszkańcy wrzucili 25 tysięcy złotych.

Za swoją działalność WOŚP została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.