Uprzejmie informujemy, że w grudniu w Urzędzie Gminy Kolbudy odbywać się będą kolejne spotkania z cyklu „Aktywne wtorki seniora”. Tym razem starsi mieszkańcy wezmą udział w warsztatach tanecznych. Dowiedzą się również jak udzielić pierwszej pomocy i jak postępować w przypadku udaru. Spotykamy się 5 i 12 grudnia o godzinie 18.00.

We wtorek 5 grudnia tematem zajęć dla seniorów będzie „Taniec terapeutyczny z tym co nam w duszy gra”. Warsztaty poprowadzi Certyfikowany Instruktor Tańca Terapeutycznego, absolwentka kulturoznawstwa i arteterapii Malwina Stępniewska. Instruktorka jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii – Polski Teatr Tańca. Na uczestników spotkania czeka prawdziwa mieszanka taneczna. Nie zabraknie inspiracji tanecznych z południa, gorących rytmów latino czy hiszpańskiego flamenco. Mówiąc krótko - idealny sposób na spędzenie jesiennego wieczoru.

We wtorek 12 grudnia zajęcia z seniorami poprowadzą specjaliści w dziedzinie ratownictwa medycznego. Podczas warsztatów „Udar – jak rozpoznać i jak udzielić pierwszej pomocy” uczestnicy wysłuchają wykładu na temat objawów i sposobów postępowania na wypadek udaru. Będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy, a także badanie ciśnienia i poziomu cukru dla uczestników warsztatów.

W imieniu Pełnomocnika Wójta Gminy Kolbudy ds. Seniorów serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach. Pytania dotyczące zajęć prosimy kierować do dr inż. Anity Richert – Kaźmierskiej tel. +48 535 171 835, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.