Trawiaste boisko, kurtyna zraszająca, skałka do wspinaczki dla dzieci i blisko czterdziestometrowa kolejka tyrolska dla młodzieży.  Jest duża szansa, że wszystkie te elementy – jeszcze w tym roku – pojawią się w parku rekreacyjnym w Kolbudach. Inwestycja wchodzi właśnie w czwarty etap realizacji.

Chociaż teren parku rekreacyjnego w Kolbudach przykrywa jeszcze śnieżna pierzyna, już dziś spotykamy się z pytaniami dotyczącymi kolejnych etapów rozbudowy terenu, który tak chętnie odwiedzają nasi mieszkańcy.

- Bardzo często jestem pytany o to, jak zagospodarowany zostanie teren wokół oczka wodnego – mówi wójt Leszek Grombala. – Przy stawku wykonaliśmy już część niezbędnych prac związanych z utwardzeniem gruntu. Trochę jednak potrwa, zanim osiągniemy zadowalający efekt. Mogę jednak obiecać, że jeszcze w tym roku pojawią się kolejne atrakcje.

O to, czego mieszkańcy mogą spodziewać się w ciągu najbliższych miesięcy roku 2018 pytamy Kierownika Referatu Inwestycji i Remontów.

- Jeszcze w tym roku w sąsiedztwie istniejącego placu zabaw powinno powstać trawiaste boisko oraz licząca 36 metrów długości kolejka tyrolska dla młodzieży, a nawet dorosłych – mówi Adam Babkiewicz. – Planujemy również montaż kurtyny zraszającej, która w upalne dni stanowić będzie orzeźwienie dla bawiących się na placu maluchów. Urządzenie nie polewa wodą, a wytwarza jedynie chłodną mgiełkę. Chcemy również zamontować w parku skałkę, na którą bezpiecznie będą się mogły wspinać dzieci. Powstanie również park linowy.

Często spotykamy się z pytaniem o plany dotyczące dojścia do terenu rekreacyjnego, które w tej chwili wiedzie jedynie od strony ulicy Tysiąclecia.

- Piesze dojście do parku wiodło będzie również od torów, wzdłuż drogi wojewódzkiej 221 – mówi Adam Babkiewicz. – Jeżeli uda się uzyskać wszelkie wymagane pozwolenia od zarządcy drogi oraz PKP, chcielibyśmy w tym roku wykonać przynajmniej podbudowę dla takiego pieszego ciągu. Ze względów bezpieczeństwa nie ma natomiast mowy o wjeździe dla samochodów od strony ulicy Wybickiego.

W kolejnych etapach realizacji przedsięwzięcia, których nie uda się zrealizować w bieżącym roku,  planuje się również wykonanie toru do jazdy na rolkach. Będzie on zlokalizowany wokół boiska trawiastego. W jego sąsiedztwie powstać ma również specjalna rampa z „tyrolką”, z której korzystać będą mogli bardziej wytrawni rolkarze. Na terenie parku staną ponadto stacjonarne stoły do gry w piłkarzyki, tenisa czy szachy. Wokół stawu teren zostanie wyrównany i obsiany trawą. Wybudowana zostanie ścieżka okalająca akwen. Wzdłuż niezagospodarowanego dziś terenu, do oczka wodnego prowadzić będzie drewniany pomost, na którym zlokalizowane zostaną ławki i leżaki. Znajdą się tam również miejsca, w których schronić się będzie można przed słońcem. W centralnej części parku pojawią się dodatkowe elementy placu zabaw dla najmłodszych. Posadzone zostanie tam również duże drzewo otoczone ławką.