W budynku B Szkoły Podstawowej w Kowalach dobiegają końca ostatnie prace budowlane. Od września br. do dyspozycji uczniów oddana zostanie hala sportowa, stołówka z kuchnią oraz duża aula. Przygotowania do odbiorów technicznych idą pełną parą. W piątek 5 lipca obiekt odwiedził wójt Andrzej Chruścicki.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kowalach dobiega końca montaż drewnianego parkietu. Prace powinny potrwać jeszcze kilka dni. Na terenie budynku B równolegle trwa porządkowanie nowych pomieszczeń. W szkolnej kuchni i jej zapleczu magazynowym zamontowano już podstawowe wyposażenie. Spory ruch panuje również na zewnątrz budynku, gdzie o estetykę obiektu dbają ogrodnicy.

- Większość prac w budynku B została już wykonana i trwa porządkowanie obiektu  - mówi Adam Babkiewicz, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów.  - Wyznaczane są też konkretne terminy odbiorów technicznych. Wraz z inauguracją roku szkolnego nastąpi długo oczekiwane otwarcie tej części budynku.

Za kilka dni na podłodze hali pojawi się drewniana nawierzchnia, której układanie powoli dobiega końca. Hala wygląda imponująco zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Będzie to największy tego typu obiekt sportowy w naszej gminie.

- Przyznam, że budynek B prezentuje się imponująco - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Jestem zadowolony z efektów prac. Wrażenie robi zarówno wykończenie pomieszczeń jak i ich specjalistyczne wyposażenie. Pozostały właściwie jedynie drobne poprawki, a od 15 lipca powinny rozpocząć się odbiory. Również teren wokół szkoły jest zagospodarowywany i sprzątany. Od września na pewno poprawi się komfort uczniów i nauczycieli, a lekcje wychowania fizycznego przeniosą się wreszcie ze szkolnych korytarzy do najpiękniejszej w gminie hali sportowej. Imponująco wygląda wyposażona w nowoczesny sprzęt szkolna kuchnia. Trochę czekaliśmy na tę część obiektu, ale efekt końcowy jest naprawdę zadowalający.

Szkoła w Kowalach nie jest jedyną placówką oświatową, w której podczas wakacji spotkamy budowlańców. Remonty prowadzone będą również w Gminnym Przedszkolu w Kolbudach oraz Zespole Kształcenia i Wychowania w Bielkówku.

- W przedszkolu jeszcze w lipcu przeprowadzony zostanie remont jednej z łazienek - mówi Adam Babkiewicz. - Poprawiona zostanie wentylacja oraz wymienimy zużyte i przeciekające elementy armatury łazienkowej. Na ścianach pojawią się nowe kafelki oraz lustra. Pilnego remontu wymaga również toaleta w ZKiW w Bielkówku. Tam konieczne będzie również uszczelnienie dachu w łączniku pomiędzy szkołą a salą gimnastyczną. W tym przypadku będą to prace doraźne, gdyż docelowo budynek szkoły ma zostać przebudowany. Prace budowlane związane z gruntowną modernizacją i budową nowej hali sportowej w Bielkówku planowane są jednak na rok 2021.

O jeszcze jednej ważnej inwestycji oświatowej, która realizowana będzie w naszej gminie poinformujemy niebawem…