W piątek 2 sierpnia 2019 roku w godzinach 9:00-16:00 na parkingu przed Urzędem Gminy w mobilnej pracowni prowadzone będą badania mammograficzne. Projekt realizowany jest w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowane przez Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Mammo-Med Sp. z o.o. Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych zaprasza mieszkanki Gminy Kolbudy  na bezpłatne badania, które zostaną przeprowadzane w Mammobusie. Z bezpłatnej wizyty skorzystać mogą Panie od 50 do 69 roku życia.

Rejestracja telefoniczna: 58 325 76 02, 58 325 76 05.

Mammobus dzięki swojej mobilności dojeżdża do miejscowości, w których nie ma stacjonarnego sprzętu mammograficznego. Stwarza to mieszkającym tam kobietom często jedyną możliwość skorzystania z badań i w wielu przypadkach pozwala uniknąć komplikacji związanych z rakiem piersi.

- Przykładamy dużą wagę do jakości wykonywanych badań w związku z czym staramy się zapewnić zarówno najlepszy personel z wieloletnim doświadczeniem (technicy elektroradiologii) jak i lekarze radiologii z II stopniem specjalizacji oraz najnowszy sprzęt - mammografy cyfrowe, które wstawiliśmy w tym roku. Przed przystąpieniem do badania Panie wypełniają specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy. Jedno badanie obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie projekcje na każdą pierś). - informuje Agnieszka Huczko ze spółki Mammo-Med.