Gminne Przedszkole w Kolbudach „rośnie w oczach”. Rozbudowa placówki, która zyska niebawem dwa duże pomieszczenia dydaktyczne i salę gimnastyczną, postępuje zgodnie z harmonogramem. Wszystkie, wybudowane od podstaw, pomieszczenia zyskały już zadaszenie. W najwyższym punkcie dachowej konstrukcji zawisła właśnie tradycyjna wiecha.


Rozbudowa przedszkola rozpoczęła się w połowie lutego. Wybudowany w 2002 roku obiekt powiększy się o pomieszczenia dydaktyczne oraz salę gimnastyczną. Dzięki inwestycji od września placówka zyska 50 dodatkowych miejsc  dla młodych mieszkańców gminy. Na efekty prowadzonych prac z niecierpliwością czekają już rodzice maluchów.

- Nie spodziewałam się, że przedszkole aż tak zwiększy swoje gabaryty – mówi mama sześcioletniej Hani. – Dobudowano naprawdę dużą powierzchnię. To dobra widomość dla rodziców, którzy będą mieli teraz większe szanse na to, że ich dziecko zostanie przyjęte do publicznego przedszkola. Zyskają też oczywiście dzieci. Wiadomo jak ważna dla maluchów jest duża sala gimnastyczna.

Przy okazji uroczystego zawieszenia wiechy placówkę odwiedził wójt Leszek Grombala, który spotkał się z budowlańcami.

- Inwestycja realizowana jest bardzo sprawnie – mówi wójt Leszek Grombala. – Nie zapominajmy, że przedszkole cały czas normalnie funkcjonuje. Widzę jednak, że ekipa budowlana doskonale współpracuje z kadrą przedszkola. Obie strony dokładają starań, aby realizacja zadania przebiegała w sposób jak najmniej odczuwalny dla przedszkolaków. Cieszy fakt, że wszystko idzie zgodnie z planem. Jestem spokojny o dotrzymanie terminów.

Uroczystego podniesienia wiechy, w towarzystwie władz samorządowych, dokonała wicedyrektor Gminnego Przedszkola w Kolbudach, Halina Lipska. Symboliczny wieniec w błyskawicznym tempie pokonał kilkumetrową wysokość.

W tej chwili do Gminnego Przedszkola w Kolbudach uczęszcza 125 dzieci. Nowe pomieszczenia zostaną oddane do dyspozycji przedszkolaków wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018. Koszt rozbudowy Gminnego Przedszkola w Kolbudach oszacowano na około 1,7 miliona złotych.

Na budowę i modernizację placówek oświatowych w Gminie Kolbudy zaplanowano w tym roku ponad 21 milionów złotych. Najważniejsze zadania to rozbudowa Zespołu Kształcenia i Wychowania w Lublewie i modernizacja Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Największym i najbardziej kosztownym przedsięwzięciem jest jednak budowa szkoły metropolitalnej w Kowalach. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym tygodniu.