W niedzielę 31 marca - o godzinie 8:00 i 11:00 - ze stadionu w Kolbudach, przy ulicy Polnej 55, wystartują zawodnicy na trasy nowej biegowej imprezy o nazwie Radunka Run. Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Kolbudy.


Podczas Radunka Run na zawodników czekają trzy dystanse:

Ultra Radunka 50km, Celuj w Dziesiątkę 10km i Nordic Walking 5km.

Ultra Radunka to bieg na terenie typowo crossowym: pola, lasy a także niewielkie górki znajdą się na dystansie 50km. Start i meta usytuowane są na Stadionie Miejskim w Kolbudach. Motywem przewodnim biegu są leśne ścieżki, łąki, które wiodą przez urokliwe zakątki Gminy Kolbudy, ale również wzdłuż i wszerz rzeki Raduni.

Szybka crossowa trasa to idealna propozycja dla osób chcących poczuć, czym są biegi na dystansie ultra.

Celuj w Dziesiątkę to bieg na dystansie 10km. Ideą tego biegu jest obiegnięcie Zbiornika Bielkowskiego wałami, które ciągną się wzdłuż linii wody. Podobnie jak Ultra Radunka bieg ten jest typowo crossowy, który może zachwycić urokliwymi widokami jeziora.

5 km Nordic Walking jest organizowane dla fanów Nordic Walking, aby łączyć całe rodziny w sportowym duchu, chcieliśmy aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nawet ten kto biegać nie lubi.

Poza rywalizacją dorosłych, planowane są biegi dla najmłodszych, aby zaszczepić w dzieciach sport od najmłodszych lat, aby propagować aktywne spędzanie czasu.

Dlatego Radunka Run zapowiada się na prawdziwie rodzinną imprezę sportową, w której każdy znajdzie coś dla siebie!

Szczegółowe informacje dotyczące tras, imprezy i zapisów dostępne są na naszej stronie internetowej: www.radunkarun.pl oraz www.facebook.com/radunkarun