Doskonale znany wszystkim naszym mieszkańcom Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia” obchodzi swoje dwudziestolecie. Przez dwie dekady grupa złożona głównie z naszych mieszkańców miała okazję wystąpić na wielu wyjątkowych koncertach w kraju i za granicą, promując nasz region.

Gmina Kolbudy bije kolejny rekord pod względem kwoty zebranej podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Blisko 68 tysięcy złotych wpłacili do tradycyjnych, tekturowych puszek mieszkańcy naszej gminy podczas sobotniego i niedzielnego grania z Orkiestrą. Ponad 7 tysięcy złotych zebrano natomiast za pośrednictwem e-Skarbonki. Do 12 lutego trwać będą jeszcze internetowe aukcje naszego sztabu. Ostateczne, potwierdzone przez Fundację WOŚP podsumowanie finansowe kwesty poznamy w połowie marca.

Fot. Pixabay.com

Rozpoczynamy konsultacje Programu Współpracy Gminy Kolbudy z Organizacjami Pozarządowymi i Innymi Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego na rok 2023. Na ewentualne uwagi uprawnionych organizacji i podmiotów czekamy do 31 stycznia br.

Wielkimi krokami zbliża się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 29 stycznia na ulice całej Polski (i nie tylko) wyruszą wolontariusze z kolorowymi puszkami. Do kwesty przyłącza się również Gmina Kolbudy. Nasz sztab #6485 przygotował szereg atrakcji dla mieszkańców. W tym roku orkiestrowe granie rozpoczniemy już w sobotę 28 stycznia. Pierwszy akord wybrzmi w Aqua Centrum Kolbudy, w którym nie zabraknie wodnej, rodzinnej rozrywki i oczywiście „wielkoorkiestrowych” puszek. Warto jednak pamiętać, że udział w wydarzeniach WOŚP w naszej pływalni wymaga wcześniejszej rezerwacji za pośrednictwem strony internetowej Aqua Centrum Kolbudy https://www.aquacentrumkolbudy.pl/

Utwory Franka Sinatry, Zbigniewa Wodeckiego, Jerzego Petersburskiego, a także inne doskonale znane melodie operetkowe, filmowe czy przeboje XX wieku. Wszystko to dla naszych mieszkańców, którzy w miłej atmosferze chcieliby uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka. W niedzielę 22 stycznia do świata niezapomnianych dźwięków przeniesie nas grupa Artis. Na naszej scenie usłyszymy solistów: tenora Janusza Bazylewicza oraz sopranistkę Ewelinę Wojciechowską. Wokaliści wielkie przeboje światowej estrady wykonają z towarzyszeniem zespołu. Sekcję instrumentalną tworzą muzycy grający na skrzypcach, pianinie, flecie i puzonie. Zaczynamy o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kolbudach wraz z filią w Pręgowie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Kręgle z Wójtem Gminy Kolbudy, trening personalny z zawodnikiem futbolu amerykańskiego, voucher do sauny, elementy garderoby, słodycze, książki czy gadżety Gminy Kolbudy – to tylko część atrakcyjnych wydarzeń i przedmiotów, które można już licytować w ramach 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcamy gorąco do zaglądania do serwisu aukcyjnego i zapoznania się z ofertą przygotowaną przez nasz sztab #6485:

fot. pixabay.com

Do 31 stycznia 2023r. czekamy na wnioski o przyznanie Nagrody Wójta Gminy Kolbudy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną kultury. Szczegółowe kryteria dotyczące tej formy wyróżnienia osób i podmiotów, których osiągnięcia mają szczególne znaczenie dla gminy określono w uchwale Rady Gminy Kolbudy nr XXII/178/20 z dnia 26 maja 2020 roku.

fot. pixabay.com

Rozpoczynamy elektroniczne zapisy na zajęcia dla dzieci mieszkających w gminie Kolbudy zaplanowane na okres ferii zimowych, dofinansowywane ze środków gminnych. Przygotowana przez Urząd Gminy Kolbudy oferta adresowana jest do uczniów szkół podstawowych. Dla dzieci i młodzieży przygotowano zajęcia o charakterze sportowym oraz artystycznym. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników gier planszowych.

Fot. Pixabay.com

Do 31 stycznia 2023 roku można składać wnioski o przyznanie Nagrody Wójta Gminy Kolbudy za wybitne osiągnięcia sportowe. Z tej formy uhonorowania skorzystać mogą osoby zamieszkałe na terenie Gminy Kolbudy lub reprezentujące miejscowe kluby, związki i stowarzyszenia w dyscyplinach mających szczególne znaczenie dla gminy. Nagroda przyznawana jest w formie pieniężnej. O jej przyznanie wystąpić może osoba, która zdobyła osiągnięcia sportowe, jej rodzic/opiekun lub klub, który reprezentuje.

Chciałbyś/chciałabyś, aby opracowane przez Ciebie logo towarzyszyło obchodom 700-lecia Pręgowa, które odbywać się będą w 2023 roku?

47 uczniów z Gminy Kolbudy otrzymało Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego. Uroczystą galę wręczenia dyplomów, jak co roku, zorganizowano w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Świadkami wydarzenia byli rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele samorządów lokalnych. Naszą gminę reprezentował wójt Andrzej Chruścicki, który gratulował stypendystom oraz pedagogom.

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Pręgowie była miejscem niecodziennego wydarzenia. W piątek 9 grudnia licznie zgromadzona publiczność  uczestniczyła w wernisażu wystawy „Nasze pasje”, na której zostały zaprezentowane wyroby rękodzielnicze, plastyczne a nawet niepublikowane jeszcze wiersze mieszkańców Pręgowa i okolic.

Aniołki, gwiazdki, bałwanki, krasnale i Mikołaje. Choć wykonane w różnych technikach plastycznych wszystkie piękne i niepowtarzalne. Ich przygotowanie wymagało pomysłu, sporego nakładu pracy i co ogromnie ważne… chęci. Konkursowe jury dokonując oceny nadesłanych projektów miało twardy orzech do zgryzienia. Choć nie było łatwo, ostatecznie udało się wyłonić laureatów II edycji konkursu plastycznego „Ozdoba Choinkowa”. Zgłoszone prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych.

Fot. Ż. Wisowata

Swoje 20 urodziny świętuje Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Kolbudach.

Fot. nadesłane

Na zewnątrz chłód i śnieg. W basenie ciepła woda, a w niej radośni mieszkańcy gminy. Na taką formę weekendowej rekreacji zdecydowało się - w niedzielę 4 grudnia - wielu zwolenników wodnych atrakcji. Organizatorzy zadbali o liczne konkursy i zabawy. Świetnie bawili się zarówno najmłodsi, jak i seniorzy.

W sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy zorganizowano wydarzenie stanowiące gratkę dla fanów klocków LEGO®. Jednym z głównych punktów spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą makietę pt. „Fantastyczne miejsce", oraz "Fantastycznego Stwora", który mógł się składać maksymalnie z 50 klocków.  

Nie ma wątpliwości, że trasa wokół Bursztynowej Góry w Bąkowie to istny raj dla biegaczy i spacerowiczów. Gdy odbywa się tam wydarzenie sportowe wiadomo, że będzie miło, zdrowo i smacznie. Nie inaczej było tym razem, podczas „Biegu anioła”, kolejnej w tym roku imprezy dla fanów aktywnego, rodzinnego wypoczynku. Na starcie zawodów - mimo trudnych warunków atmosferycznych - stanęło około 80 uczestników.

 

W piątek 9 grudnia o godzinie 18.30 zapraszamy na wystawę prac plastycznych, rękodzielniczych i innych, których autorami są mieszkańcy Pręgowa i okolic.

W niedzielę 4 grudnia br. o godzinie 10.00 zapraszamy do Bąkowa na "Bieg aniołów". Spotykamy się przy świetlicy sołeckiej i w doskonałych, przedświątecznych nastrojach wyruszamy na trasę wokół Bursztynowej Góry.

Strona 1 z 22