Oferta dla dzieci, które chcą twórczo i kreatywnie spędzić wolny czas. Zajęcia odbywać się będą w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, a także w Bąkowie i Jankowie Gdańskim. Koszt 150 złotych. Szczegółowe informacje Aleksandra Trościankowska 504 271 047.

Od soboty 25 czerwca br. Gminna Przystań Żeglarska i Gminne Kąpielisko w Kolbudach czynne będą codziennie w godzinach 10.00 – 18.00. O bezpieczeństwo kąpiących, podobnie jak w latach ubiegłych, dbać będą ratownicy. Jak informuje Referat Kultury, Sportu i Programów Społecznych dno kąpieliska przed startem sezonu letniego zostało szczegółowo sprawdzone przez płetwonurka. Zapraszamy serdecznie zarówno na plażę, jak i do korzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego.

Otomin w pełni wiosny! 18 czerwca ruszymy po przygodę w piękne tereny. Zbierz drużynę i spędź aktywną sobotę z mapą! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Wójt Andrzej Chruścicki i jego zastępczyni Anita Richert – Kaźmierska spotkali się z przedszkolakami z Kolbud i Lublewa Gdańskiego, aby przeczytać im fragmenty książek dla dzieci. Akcja dedykowana młodym mieszkańcom gminy stanowi element nowego gminnego projektu „Czytamy dzieciom, bo nam na nich zależy”.

W sali koncertowej naszego urzędu odbył się Wojewódzki Festiwal Muzyki Filmowej. Uczniowie szkół podstawowych wykonywali przeboje, które znamy doskonale z największych hitowych produkcji. Usłyszeliśmy utwory z niezwykle popularnych filmów animowanych dla młodego widza, ale również filmów, na które masowo odwiedzali starsi miłośnicy filmów akcji. Niepodzielnie rządziła jednak tytułowa piosenka z produkcji Disneya „Vaiana: Skarb oceanu”, na wykonanie której zdecydowało się kilkoro uczestników. Usłyszeliśmy też utwory z „Minionków” czy „Jamesa Bonda”. Jurorzy usłyszeli szereg melancholijnych, wzruszających, ale i bardzo żywiołowych wykonań, którym towarzyszyła bogata choreografia.

Ponad czterystu widzów obejrzało w weekend 4 i 5 czerwca nowy spektakl „Patyki i Badyle” przygotowany przez Stowarzyszenie „KomuKulturka”. Grupę tworzą mieszkańcy gminy zafascynowani teatrem. Jak zwykle lokalni artyści zaserwowali publiczności sporą dawkę prawdziwej sztuki aktorskiej.

Doskonale znany wszystkim bohater, edukacja ekologiczna i dużo, dużo śmiechu. W Dniu Dziecka nasz urząd odwiedziło wielu młodych mieszkańców, którzy chcieli na własne oczy zobaczyć Aladyna, biednego chłopaka, który pragnie uratować Ziemię przed nadciągającą nieuchronnie katastrofą ekologiczną.

W sobotę 4 czerwca zapraszamy najmłodszych mieszkańców na dzień dziecka w Gminnej Przystani Żeglarskiej. Bawimy się w godzinach 11.00-17.00. Dzieciom proponujemy szaleństwo na tzw. „dmuchańcach” oraz animacje:

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczynamy elektroniczne zapisy na dofinansowane przez gminę „Półkolonie sportowe z elementami żeglarstwa”. Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych od 7 do 15 roku życia odbywać się będą w terminie od 27 czerwca 2022 roku do 5 sierpnia 2022 roku.

Uprzejmie informujemy, że w środę 1 czerwca punktualnie o godzinie 19.00 na stronie internetowej www.kolbudy.pl opublikowany zostanie link do formularza zgłoszeniowego na dofinansowane przez Gminę Kolbudy „Półkolonie sportowe z elementami żeglarstwa”. Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych od 7 do 15 roku życia odbywać się będą w terminie od 27 czerwca 2022 roku do 5 sierpnia 2022 roku.

W terminie 18-19 czerwca br. przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbywać się będą Dni Gminy Kolbudy. Wydarzenie inaugurujące sezon letni obfitowało będzie w szereg atrakcji muzycznych, niespodzianek dla najmłodszych mieszkańców oraz rywalizacji sportowej. Gwiazdami tegorocznych Dni Gminy Kolbudy będą Kasia Kowalska oraz Roksana Węgiel. To jednak nie jedyni artyści, którzy zaprezentują się na naszej scenie. Występy gwiazd poprzedzą koncerty zespołów grających rocka,  góralski folk-rock oraz kapela wykonująca muzykę reggae i ska. Niespodzianką będzie występ popularnego męskiego chóru wykonującego muzykę szanty. Na estradzie nad jeziorem prezentować się będą również młode, lokalne talenty.

Z okazji Dnia Dziecka, w środę 1 czerwca o godzinie 17.30, zapraszamy młodych (i nie tylko) widzów na niebanalną inscenizację Aladyna, jednego z najsłynniejszych fragmentów „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Sala koncertowa Urzędu Gminy Kolbudy. Wstęp wolny.

To był koncert dedykowany wszystkim mamom, które 26 maja obchodzić będą swoje święto. Na scenie Urzędu Gminy Kolbudy szlagiery lat 80 i 90 wykonali finaliści popularnego telewizyjnego show „The Voice od Poland” Marta Burdynowicz i Tomasz Fridrych.

 4 czerwca z nowym spektaklem powraca Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „KomuKulturka”. Po dłuższej przerwie, podyktowanej m.in. pandemią koronawirusa nasi uzdolnieni aktorsko mieszkańcy zaprezentują publiczności spektakl „Patyki-Badyle”. Sztuka wystawiana będzie przez dwa dni 4 i 5 czerwca br. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę lokalni artyści wystąpią dwukrotnie o godzinie 17.00 oraz o 19.00. Wstęp na spektakl, który wystawiony zostanie w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, jest bezpłatny.

W dniach 21 i 22 maja br. Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach gościć będzie uczestników VIII Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Na wodach Zbiornika Bielkowskiego ścigać się będą „Debiutanci” w klasie Optimist gr. „D”.

 Wójt Gminy Kolbudy, wspólnie z Fundacją „Podaruj Mi Życie” zaprasza na Koncert z okazji Dnia Matki, który odbędzie się w niedzielę 22 maja o godzinie 18.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy.

Wójt Gminy Kolbudy uhonorował wyróżniających się młodych sportowców oraz artystów z terenu Gminy Kolbudy. Dyplomy z gratulacjami odebrali również uczniowie z Pręgowa, którzy stanęli na podium prestiżowego konkursu Odyseja Umysłu 2021-2022. Uroczystą galę wręczenia sportowych i artystycznych Nagród Wójta Gminy Kolbudy zorganizowano w sali koncertowej urzędu.

Mieszkańcy gminy świętowali 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten szczególny dla wszystkich Polaków dzień, w tym roku miał charakter szczególny. We wszystkich oficjalnych wystąpieniach nawiązywano oczywiście do sytuacji za naszą wschodnią granicą i bohaterskiej postawy Ukrainy, która walczy o utrzymanie swojej suwerenności oraz pomocy mieszkańcom tego kraju.

Strona 1 z 19