W sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy w Koncercie Noworocznym wystąpiły pianistka Marta Żak i wokalistka Anita Kostyńska. Obie artystki są absolwentkami Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

W sobotę 22 stycznia o godzinie 17:00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy odbędzie się koncert „Kolęda dla Babci i Dziadka”. Na naszej scenie zaprezentują się uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbudach oraz Młodzieżowy Zespół Instrumentalny. Z uwagi na obowiązujące limity miejsc wstęp na wydarzenie wyłącznie na zaproszenia, które od poniedziałku 17 stycznia będzie można odbierać nieodpłatnie w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy Kolbudy (w godzinach pracy).

Chociaż do 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało jeszcze trochę czasu (finał odbędzie się 30 stycznia br.), to trwa już zbiórka pieniędzy do tzw. eSkarbonek. Zbiórkę w formie elektronicznej prowadzi sztab Urzędu Gminy Kolbudy, ale również zarejestrowani w nim wolontariusze.

W dniach 15-16 stycznia 2022 roku w godzinach 10:00-18:30 w Sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy odbędą się Warsztaty akceptacji siebie „Kochaj siebie samego”, które poprowadzi psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych Sara Katulska. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

fot. AP Kowale

Koniec roku to czas sprzyjający podsumowaniom, refleksjom, ale również snuciu planów na bliższą i dalszą przyszłość. Efekty swojej pracy oceniają również piłkarze oraz kadra szkoleniowa dbająca o ich rozwój. Powody do zadowolenia mają niewątpliwie piłkarze Akademii Piłkarskiej Kowale rocznik 2007/2008, którzy rok kończą na wysokiej czwartej pozycji w - liczącej 20 zespołów - lidze wojewódzkiej.

Wójt Gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki, kolbudzki oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Zespoły Kształcenia i Wychowania w Lublewie Gdańskim oraz Kolbudach zapraszają uczniów naszych szkół podstawowych do udziału w V Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Kaszubskich Online. Nagrania występów przesyłać można do 12 stycznia 2022 roku do godziny 13.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do sekretariatu szkoły w Lublewie Gdańskim.

Ozdoby świąteczne wykonane przez mieszkańców naszej gminy przystroiły choinkę w Urzędzie Gminy Kolbudy. To prace wykonane przez uczestników konkursu plastycznego „Ozdoba choinkowa”, który ogłosiliśmy na przełomie listopada i grudnia. Mogły w nim wziąć udział osoby od szóstego roku życia. Nadesłane ozdoby oceniano w trzech kategoriach wiekowych. W każdej z nich przyznano trzy nagrody. Nie zabrakło wyróżnień.

Wójt Gminy Kolbudy wraz z Niepubliczną Szkołą Muzyczną I Stopnia w Kolbudach zapraszają mieszkańców gminy do udziału w Konkursie Kolęd i Pastorałek, adresowanym zarówno do solistów, jak i zespołów muzycznych. Na zgłoszenia uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych organizatorzy czekają do 10 grudnia 2021 roku.

fot. Nadesłane/GBP w Kolbudach

 W sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy nagrodzono laureatów XX Gminnego Konkursu Plastycznego: „Mieszkańcy mojej wyobraźni – galeria ilustracji do poezji i prozy dziecięcej”. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć konkursowe prace. Dyplomy, wyróżnienia i nagrody młodzi artyści odebrali z rąk dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Bożeny Szpadzik.

6 grudnia na terenie Gminy Kolbudy rozbłysną iluminacje świąteczne. Jak co roku symbolicznego włączenia bożonarodzeniowych ozdób dokona Wójt Gminy Kolbudy.

Masz zdolności plastyczne? Lubisz otrzymywać nagrody? Chciałbyś/chciałabyś, aby Twoją pracę podziwiali mieszkańcy naszej gminy? Weź udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Ozdoba choinkowa”! Do 2 grudnia br. czekamy na Twoją pracę. Zgłoszone do konkursu ozdoby przystroją gminną choinkę, a autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody. Nazwiska laureatów ogłosimy na naszej stronie internetowej do 6 grudnia br.

 Do połowy listopada 2021 r. można było składać prace na konkurs ,,Mieszkańcy mojej wyobraźni - galeria ilustracji do poezji i prozy dziecięcej”. Konkurs zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną - we współpracy z Referatem Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy Kolbudy - adresowany był do dzieci w wieku do lat 12.

 Z ogromną radością zapraszamy naszych mieszkańców (i nie tylko) na kolejną edycję Festiwalu Organowego w Kolbudach, który przez trzy kolejne soboty odbywał się będzie w Kościele pw. Św. Floriana w Kolbudach. Po ponad sześciu latach zawieszenia wznawiamy koncerty IX edycją festiwalu. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

„By myśli wzmacniały” – czyli jak pracować z monologiem wewnętrznym. W terminie 27-28 listopada br. zapraszamy na kolejny z warsztatów realizowany przez psychoterapeutkę Sarę Katulską. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10:00-17:00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Udział w nich jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wójt Gminy Kolbudy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W czwartek 11 listopada o godzinie 11.00 w kościele p.w. Świętego Floriana w Kolbudach odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny. O godzinie 19.00, również w kościele w Kolbudach, odbędzie się natomiast uroczysty koncert.

Promocja bezpiecznych zachowań oraz utrwalanie wiedzy przydatnej w ratowaniu zdrowia i życia – to podstawowy cel konkursu plastycznego „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie”, organizowanego już po raz trzeci przez Urząd Gminy Kolbudy. Projekt adresowany jest do uczniów gminnych szkół. Komisja konkursowa, pod przewodnictwem zastępczyni Wójta Gminy Kolbudy Anity Richert-Kaźmierskiej, dokonała oceny zgłoszonych prac i wyłoniła laureatów.

W piątek 22 października 2021 r. mieszkańcy Pręgowa – czytelnicy i sympatycy lokalnej biblioteki publicznej mieli okazję świętować jej  XXX jubileusz. Od chwili jej utworzenia filią pręgowską kieruje Pani Barbara Sołczyk, która zebranym gościom opowiedziała o codziennej pracy i ciekawych inicjatywach, które podejmowała i podejmuje prowadząc bibliotekę.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kolbudach - przy współudziale Referatu Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy w Kolbudach - ogłasza XX edycję Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Mieszkańcy mojej wyobraźni – galeria ilustracji do poezji i prozy dziecięcej”.

Strona 1 z 16