Świeżo upieczeni mistrzowie Polski w łucznictwie odwiedzili wójta Andrzeja Chruścickiego z pucharem wywalczonym w ostatni weekend marca w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. W turnieju rozegranym w Zgierzu młodzi łucznicy z klubu „Tarcza” Kolbudy  tryumfowali drużynowo i indywidualnie.

Tytuł Mistrza Polski zdobył Wiktor Murglin, a jego brat Patryk ukończył zawody z tytułem II Wicemistrza Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęła cała drużyna „Tarcza” Kolbudy, której barwy - oprócz wspomnianych już braci - reprezentowali: Szczepan Stawski oraz Jakub Michalski.

Podczas wizyty w Urzędzie Gminy Kolbudy przedstawiciele mistrzowskiej drużyny, Patryk Murglin i trener Marek Murglin, podzielili się z wójtem Andrzejem Chruścickim wrażeniami z zwodów oraz opowiedzieli o swoich treningach.

Gospodarz spotkania pogratulował gościom zdobytych medali.

„Z wielką satysfakcją składam serdeczne gratulacje w związku z sukcesem, jaki osiągnęli zawodnicy klubu „Tarcza” Kolbudy podczas XXIX Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie klasycznym. 

Sukces drużynowy klubu oraz osiągnięcia indywidualne poszczególnych zawodników w imprezie tak dużej rangi zasługują na uznanie. Doskonała postawa łuczników jest również wspaniałą promocją Gminy Kolbudy, dla której rozwój młodzieżowego sportu stanowi jeden
z priorytetów.

Jestem przekonany, że zawodnicy klubu „Tarcza” Kolbudy sięgając po najwyższe laury turnieju nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a z łuczniczych aren sportowych docierać będą do nas kolejne znakomite informacje.

W imieniu swoim oraz mieszkańców gminy Kolbudy życzę klubowi i jego zawodnikom wszelkiej pomyślności w kolejnych turniejach.” - czytamy w liście przekazanym na ręce mistrzowskiej drużyny.

Zawodnicy klubu w czasie sezonu halowego doskonalą swoje umiejętności w pomieszczeniach piwnicznych ZKPiG Kolbudy. W okresie strzelania na wolnym powietrzu treningi odbywają się na stadionie w Kolbudach.