Daniel De Vita wystąpi w Kolbudach! Zapraszamy w niedzielę 19 maja 2019 r. o godz. 18.00 do sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy na koncert tego wybitnego argentyńskiego gitarzysty i wokalisty. Wstęp bezpłatny!

Daniel De Vita to gitarzysta i piosenkarz urodzony w Buenos Aires, który od lat gra na scenie argentyńskiego bluesa. Brał udział w głównych festiwalach latynoamerykańskich Blues, takich jak Buenos Aires Winter Festival, Buenos Aires Blues Festival, llha Blues Festival (Sao Paulo, Brazylia), a także Mississippi Delta Blues Festival (Rio Grande do Sul, Brazylia), ten ostatni jest najważniejszym festiwalem Blues w Ameryce Południowej. Daniel de Vita jest także członkiem zespołu „South American Kings of the Blues”.

W 2015 roku nagrał swoją pierwszą solową pracę. Album nazywa się „Southside Blues” i jest hołdem dla wielkich mistrzów, takich jak Muddy Waters, Little Walter, Memphis Slim, John Brim i wielu innych Bluesmenów. Album został wydany w Ameryce Łacińskiej i niezależnie w Europie przez wytwórnię Catty Town Records.

Daniel De Vita jest fanem Bluesa i inżynierem nagrań, który używał tych samych metod, co firma Chess Record Company w latach 50., aby odtworzyć prawdziwy dźwięk. Ponadto „Southside Blues” otrzymał świetne recenzje z takich publikacji, jak Blues Junction.com, Blues Blast Magazine, The Alternate Roots i wiele innych, chwaląc Daniela De Vitę za debiutancki album.
Daniel koncertował po raz pierwszy w Europie między kwietniem a lipcem 2017, wykonując 31 koncertów. Grał między innymi w miastach takich jak Barcelona, ​​Madryt, Tuluza, Rennes, Nantes, Mediolan, Wiedeń i Praga. Również podczas trasy miał zaszczyt grać przez 3 dni na festiwalu „Blues Baltica 2017”. Ponadto został zaproszony na drugą edycję „Festival de Blues de Valencia”. Kolejny raz udział w europejskich festiwalach bluesowych miał przyjemność uczestnić się w Belgii, gdzie wystąpił na „Gaverland Blues Festival”, czarując publiczność gitarą i śpiewem.

W listopadzie 2017 roku jego drugi album został wydany przez wytwórnię „Blue Crawfish”, płyta nosi nazwę „Third World Guitars” i jest to wspólna praca z gitarzystami Netto Rockfellerem (Brazylia) i José Carrasco (Chile). CD podejmuje inicjatywę ujednolicenia trzech najważniejszych scen bluesowych w Ameryce Łacińskiej poprzez nagranie albumu, który łączy tradycyjne klasyki bluesowe, Soul of the 70s i bez żadnych stylistycznych uprzedzeń swingujących wersji piosenek The Clash, a nawet wyrusza w muzyczną gatunki takie jak Ska. Z „Third Word Guitars” odbył trasę koncertową po projekcie, który przeprowadził go przez Chile, Brazylię i Argentynę.

Rok 2018 był jedną z wielu prac Daniela, ukończył swoją drugą europejską trasę koncertową na festiwalach takich jak „Blackstairs Blues Festival Enniscorthy” i „The Blues and Roots Festival” (oba w Irlandii); „Hamburg Blues Nights” i „Freiburg International Blues Festival” (Niemcy). Wystąpił także w 38 koncertach w Szwajcarii, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Katalonii. Również w listopadzie 2018 r. Ukazał się jego trzeci album „Live at Blues Baltica”. Jego trzecia produkcja to album na żywo nagrany w 2017 roku na festiwalu „Blues Baltica” w Eutin w Niemczech. Odzwierciedla energię i kompletne dostarczenie, które Daniel poświęca w każdej prezentacji.

(Materiały promocyjne)