Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kolbudach zajęli III miejsce w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców. Zawody odbyły się 23 maja 2019 roku w Nowym Stawie.

W fazie grupowej piłkarze z Kolbud wygrali 5:0 ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Pucku. Szczęścia, a właściwie kilkunastu sekund, zabrakło do zajęcia pierwszego miejsca w grupie, które otworzyłoby naszej ekipie drogę do finału. W spotkaniu z SP Pelplin, tuż przed końcowym gwizdkiem, nasza drużyna prowadziła 2:1. W ostatniej akcji spotkania rywale w zamieszaniu podbramkowym zdobyli jednak gola. Potyczka zakończyła się remisem i to zawodnicy z SP Pelplin mogli się cieszyć z pierwszego miejsca w grupie.   O kolejności zadecydował lepszy bilans bramek.

Chłopcy z Kolbud zajmując II miejsce w grupie B walczyli o III miejsce w turnieju  z SP Kwakowo, którzy uplasowali się na II miejscu w grupie A. Nasza drużyna wygrała spotkanie o brązowy medal 4:2 i stanęła na trzecim stopniu turniejowego podium.

W meczu o I miejsce spotkali się uczniowie z SP Pelplin i SP nr 1 Gdańsk. Po wyrównanym meczu i dogrywce wygrali nasi grupowi rywale, czyli SP Pelplin.

Gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerom.

 

Skład naszej drużyny:

Tomasz Filipek, Oliwier Gradowski, Sebastian Haase, Oliver Jacniak, Michał Kowalczyk, Adrian Kryszyński, Kamil Michałowski, Szymon Sadło, Maciej Suchorz.

Droga do sukcesu:

  1. Gminne Igrzyska Dzieci w Kowalach - I miejsce
  2. Powiatowe Igrzyska Dzieci w Pruszczu Gdańskim – I miejsce
  3. Półfinały Wojewódzkich igrzysk Dzieci w Kolbudach – I miejsce
  4. Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Nowym Stawie III miejsce