Dobiegła końca druga edycja konkursu plastycznego „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie”, organizowanego przez Urząd Gminy Kolbudy. Projekt adresowany jest do uczniów lokalnych szkół podstawowych. Jego głównym celem jest promocja bezpiecznych zachowań oraz utrwalanie wiedzy przydatnej w ratowaniu zdrowia i życia.

Chociaż szkoły prowadzą zajęcia w systemie zdalnym do finałowej fazy zgłoszono prace plastyczne z trzech placówek. Do Urzędu Gminy Kolbudy wpłynęło w sumie dwanaście projektów, które zostały najlepiej ocenione na etapie szkolnym. Wszystkie poddane ocenie gminnej komisji rysunki spełniały główne kryteria konkursu, czyli: zgodność pracy z tematem, oryginalność pracy, pomysłowość autorów, estetyka pracy oraz jej wartości artystyczne.

Ponieważ tegoroczna edycja konkursu odbywała się w szczególnych warunkach jury - w składzie: Izabela Kołodko, Małgorzata Hopa i Marcin Lazarowski - podjęło decyzję, że zwycięzcami tegorocznej edycji są autorzy wszystkich dwunastu prac finałowych. Każdy z finalistów otrzyma więc nagrodę. Gratulujemy finalistom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Autorzy prac zgłoszonych do finału:

 

ZKiW w Kolbudach

Maja Bork

Łucja Chmielewska

Dorota Landowska

Damian Lazarowski

Adam Matyjaszczyk

Maja Włodarska

 

Szkoła Filialna z oddziałami przedszkolnymi w Buszkowach

Patrycja Cherek

Henryk Okła

Edward Wróblewski

 

SP Kowale

Miłosz Miranowicz

Zuzanna Kortas

Iga Kruk