W niedzielę 21 sierpnia w Bąkowie, gm. Kolbudy, odbyły się X Biegi Wokół Bursztynowej Góry, które łącznie zgromadziły na startach 507 miłośników aktywności fizycznej z całego kraju. Zmagania rozgrywające się w ramach największej imprezy biegowej w Polsce północnej Kaszuby Biegają przeprowadzono na dystansach 10 km, 5 km, w biegach dzieci oraz rekreacyjnych biegach towarzyszących.

W X Kolbudzkiej ’10 zwyciężyli Grzegorz Kujawski z Pucka oraz Ewelina Paprocka z Luzina. W III Kolbudzkiej ‘5 najszybsi okazali się Rafał Stasiukiewicz oraz Zuzanna Głombiowska z Gdyni. Biegi dzieci odbyły się w ramach VIII etapu cyklu Małe Kaszuby Biegają, gdzie najmłodsi w crossowych warunkach rywalizowali w 14 kategoriach na dystansach 400 m i 800 m. W Bąkowie odbył się także Bieg Przedszkolaka oraz rekreacyjny marszobieg.

Organizatorem wydarzenia byli Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Urząd Gminy Kolbudy.

Szczegółowa informacja na temat wydarzenia, wyniki oraz galeria zdjęć http://www.kaszubybiegaja.pl/newsy/2273-bloto-i-wielki-wysilek-pol-tysiaca-uczestnikow-x-biegow-wokol-bursztynowej-gory