Już po raz trzeci w malowniczej okolicy Rezerwatu Bursztynowa Góra w Bąkowie odbędzie się wydarzenie sportowo-rekreacyjne RAK OUT – AKTYWNI W KAŻDYM WIEKU W GMINIE KOLBUDY. Spotykamy się w piątek 31 marca 2023 roku o godzinie 12.00 przy świetlicy wiejskiej w Bąkowie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Kolbudy, którzy ukończyli 18 rok życia, cenią sobie zdrowie, aktywność fizyczną i wypoczynek na łonie przyrody. Udział we wspólnym marszu nordic walking na dystansie 6 kilometrów jest bezpłatny.

Ideą spotkań RAK OUT jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na pozytywny aspekt aktywności fizycznej i płynące z niej korzyści. Już nawet szybki marsz lub też około piętnastominutowy spacer jest prostym ćwiczeniem poprawiającym sprawność́ ogólną̨, samopoczucie czy jakość życia, zwłaszcza osób z doświadczeniami związanymi z chorobą onkologiczną. Spotkania, które są organizowane cyklicznie, mają przybliżyć pacjentom i osobom je wspierającym różne formy ruchu. To również okazja do przypomnienia, jak ważną rolę odgrywa profilaktyka onkologiczna i regularne badania.

Pierwsza edycja RAK OUT w naszej gminie odbyła się w czerwcu 2021 roku. Na trasie marszu stanęło wówczas kilkudziesięciu uczestników. Wszyscy w doskonałych nastrojach dotarli do mety, gdzie czekały symboliczne medale, punkt gastronomiczny i inne atrakcje. Po raz kolejny spotkaliśmy się w kwietniu ubiegłego roku. Również tym razem frekwencja dowiodła, że nasi mieszkańcy cenią sobie aktywny i zdrowy styl życia. Scenariusz tegorocznej edycji prezentuje się podobnie.

Program

12.00 rozgrzewka z Mileną Lachowicz
12.15 marsz i ćwiczenia wokół Bursztynowej Góry
13.00 niespodzianki lasu – program rekreacyjno-integracyjny
14.00 - zakończenie

Warunki uczestnictwa:

  1. Udział w wydarzeniu RAK OUT – AKTYWNI W KAŻDYM WIEKU W GMINIE KOLBUDY jest bezpłatny.
  2. Każdy biorący udział w wydarzeniu, uczestniczy w nim na własną odpowiedzialność.
  3. Uczestnik, który weźmie udział w wydarzeniu oświadcza, że w przyszłości nie będzie sobie rościć żadnych praw do dochodzenia odszkodowania w razie poniesienia uszczerbku na zdrowiu czy poniesienia strat materialnych związanych z uczestnictwem.

Organizatorzy wydarzenia

  1. Gmina Kolbudy
  2. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
  3. Gdańska Fundacja I Ty możesz Wszystko
  4. Fundacja Hospicyjna Św. Franciszka Ksawerego w Przywidzu