Stowarzyszenie Zielona Latarnia, Stowarzyszenie Ptaki Polskie oraz Sołtys Sołectwa Buszkowy zapraszają na „Noc Sów”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 21 kwietnia o godzinie 18.30 w budynku Szkoły Podstawowej w Buszkowach.

To bez wątpienia wielka atrakcja dla wszystkich osób o ornitologicznych zainteresowaniach. Nudzić nie będą się również ci, którzy liczą na dobrą zabawę i ciekawą wieczorną przechadzkę na świeżym powietrzu.

Dla uczestników przygotowano prezentacje multimedialne o sowach. W programie spotkania przewidziano wspólną budowę budki lęgowej dla uznawanych za symbol mądrości ptaków. Osoby, które wezmą aktywny udział w „Nocy Sów” mogą liczyć na trzymający w napięciu spacer zakończony obserwacją tych ptaków w ich naturalnym środowisku.

- Przygotowaliśmy również inne atrakcje – mówią organizatorzy. – Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat sów. Będą m.in. zagadki dotyczące rozpoznawania gatunków tych wyjątkowych ptaków. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Noc Sów” – to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

Zapowiada się wieczór pełen emocji i dobrej zabawy.

Uwaga! Udział w „Nocy Sów” jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Już teraz wyślij zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.