Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolbudach, we współpracy z Gdańskim Urzędem Pracy w Gdańsku, w ramach Programu Specjalnego „MAMA NA ETACIE” zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 2 kwietnia 2019 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Kolbudach /sala nr 101/. Jeżeli chciałabyś powrócić na rynek pracy po przerwie związanej z wychowywaniem dziecka do 6 r.ż. zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.

Dla wielu młodych mam powrót do pracy po przerwie spowodowanej urodzeniem dziecka nie jest łatwą decyzją. Z jednej strony panie pragną zapewnić swoim pociechom jak najlepszą opiekę, z drugiej zaś chcą się dalej rozwijać zawodowo. Teraz połączenie roli mamy i pracownika może być jednak prostsze. W Gdańskim Urzędzie Pracy realizowany jest projekt pilotażowy, który ułatwić ma kilkudziesięciu kobietom powrót do aktywności zawodowej.

Projekt promuje rozwiązania sprzyjające godzeniu życia zawodowego i rodzinnego poprzez wykorzystanie elementów wspierających zatrudnienie m.in. wsparcie doradcze i rozwojowe, pakiety aktywizacyjne, zwrot kosztów opieki nad dzieckiem. 

Szczegółowe informacje na temat Programu: pdf Mama na etacie - program specjalny (151 KB)