W Urzędzie Gminy Kolbudy zawarto umowę na budowę ulic: Grzybowa, Pieczarkowa i Rydzowa w Pręgowie. Pod dokumentem podpisali się wójt Andrzej Chruścicki i Krzysztof Makurat, szef firmy ARAT, która zrealizuje inwestycję. Wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy na wykonanie zadania, wyniesie niemal 1,6 mln zł. Budowa wspomnianych dróg uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zgodnie z umową na ul. Grzybowej, Pieczarkowej i Rydzowej w Pręgowie - na odcinku długości ponad 0,6 km – wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej, a także kanalizacja deszczowa.

- Modernizacja ulic Grzybowa, Pieczarkowa i Rydzowa, to tylko część inwestycji, które realizowane będą w najbliższym czasie w tym sołectwie – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Ogłosiliśmy tez przetarg na wykonawcę chodnika i oświetlenia na odcinku Pręgowo-Ostróżki. Planowana jest również budowa ronda w pobliżu kościoła. Tę inwestycję realizować będzie Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, przy naszym finansowym udziale. Cały czas myślimy też o budowie chodnika, który połączyłby Pręgowo z Kolbudami.

Ulice, które zostaną poddane modernizacji posiadają oświetlenie. Lampy typu led zostały tam zamontowane przed kilkoma miesiącami.