Zwycięstwem GKS Kolbudy zakończyła się druga edycja Mikołajkowego Turnieju Futsalu w Straszynie. Startowały w nim zespoły z rocznika 1995. Spotkania trwały po 10 minut.

Pietnastu uczestników m.in. z Gdyni, Ełganowa, Gdańska, Żukowa czy Kiełpina podzielono na trzy grupy. Grupę pierwszą wygrał GKS Kolbudy, który wyprzedził UKS Przyjaźń, GTS Fosfory Wiślinka, GTS Orzeł Straszyn i KS Sulmin. Z drugiej awans do fazy pucharowej wywalczyli Gedania Gdańsk i najlepszy z wicemistrzów - Amator Kiełpino. Stawkę półfinalistów uzupełnił najlepszy w ostatniej z grup Sokół Ełganowo.

W pierwszym półfinale GKS Kolbudy pokonał gdańską Gedanię 2:0 i awansował do finału. Rywalem zespołu w walce o złoto okazał się Amator Kiełpino, który wygrał po serii rzutów karnych z Sokołem Ełganowo.

W meczu o brąz po 10 minutach było 3:3 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. 3:1 wygrali piłkarze z Ełganowa. W wielkim finale po dwóch bramkach Macieja Zielińskiego i Mateusza Groty GKS Kolbudy wygrał 3:2 i zajął pierwsze miejsce w turnieju.

Jako ciekawostkę można dodać, że w zespole Sulmina zagrała Natalia Rusak - jedyna dziewczyna biorąca udział w zawodach.

GKS Kolbudy

skład: Grzegorz Ciecholewski - Patryk Kiersznik, Mateusz Grota, Sebastian Moskwa, Sylwester Bartoszek, Maciej Zieliński

trener: Piotr Grudzień


Klasyfikacja turnieju

 1. GKS Kolbudy
 2. Amator Kiełpino
 3. Sokół Ełganowo
 4. Gedania Gdańsk
 5. Bałtyk Gdynia
 6. GTS Fosfory Wiślinka
 7. SAPA II Rumia Janowo
 8. UKS Przyjaźń
 9. GKS Żukowo
 10. SAPA Rumia Janowo
 11. GTS Orzeł Straszyn
 12. Sztorm Mosty
 13. GTS Fosfory II Wiślinka
 14. KS Sulmin
 15. Korona Cedry Małe