W miniony weekend w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Kolbudy w zapasach. Tegoroczna edycja wydarzenia, którego współorganizatorem jest nasz samorząd, miała szczególny charakter. Jubileusz pięciolecia istnienia obchodził bowiem klub KS Achilles Kolbudy.

Jak skrzętnie wyliczyli przedstawiciele klubu przez pół dekady działalności KS Achilles przeprowadził blisko 600 treningów dla dzieci, co daje w sumie około 1200 godzin ciężkiej pracy kadry trenerskiej oraz młodych zawodników. Wylany na ćwiczeniach pot przyniósł wymierne efekty, o których niejednokrotnie mieliśmy okazję informować w naszym serwisie. Medale wywalczone na blisko 50 turniejach w kraju i za granicą dostarczyły wiele radości młodym sportowcom, szkoleniowcom i rodzicom, którzy zdzierają gardła podczas wszystkich walk toczonych przez swoje pociechy.

Występy „Achillesiaków” to również ciekawa forma promocji Gminy Kolbudy. Jubileusz klubu stanowił więc dogodną okazję do wręczenia nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom klubu. W uroczystej ceremonii wziął udział wójt Gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki, który serdecznie gratulował sportowcom oraz trenerom. Złotą odznakę Polskiego Związku Zapaśniczego otrzymali natomiast założyciel i prezes KS Achilles Kolbudy Marian Pauls, trener Dawid Plichta oraz kierownik Referatu Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy Kolbudy Bartłomiej Papis.

Po uroczystej dekoracji przyszedł czas na oficjalne otwarcie turnieju, którego dokonał gospodarz, wójt Andrzej Chruścicki. Do rywalizacji na matach w Kolbudach przystąpiło 67 zawodników reprezentujących 9 klubów z Polski i Rosji.

W barwach Jubilata, czyli zespołu KS Achilles, wystąpiło dziesięcioro zawodników i zawodniczek, którzy w tak ważnym dla klubu dniu musieli stanąć na wysokości zadania. Nasi zapaśnicy jak zwykle nie zawiedli zgromadzonej w sali ZKPiG publiczności. Aż dziewięcioro reprezentantów gminy Kolbudy kończyło rywalizację w swoich kategoriach wagowych na pozycjach medalowych. Drużynowo nasi sportowcy zajęli więc wysoką drugą pozycję.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych młodszych Achillesiaków - podsumował zawody trener Dawid Plichta. - Z turnieju na turniej pokazują się z coraz lepszej strony. Natomiast u kilku starszych zawodników widać było małe problemy zdrowotne, ale myślę, że już podczas najbliższych zawodów w Żukowie pokażą pełnię swoich możliwości.

W turnieju zwyciężył zespół ZKS Granica Gdańsk.

Naszym zawodnikom oraz trenerom gratulujemy i dziękujemy za regularnie dostarczane emocje. Z okazji piątych urodzin klubu KS Achilles życzymy samych zwycięskich pojedynków i radości czerpanej z każdego treningu.

Indywidualne wyniki zawodników KS Achilles w turnieju o Puchar Wójta Gminy Kolbudy

Kategoria 23 kg
2. miejsce Gabriel Kibort

Kategoria 29 kg
5. miejsce Wojciech Mydłowski

Kategoria 30 kg
2. miejsce Tetiana Matwijiszyn

Kategoria 32 kg
1. miejsce Szymon Dykta

Kategoria 38 kg
2. miejsce Marcel Kibort
3. miejsce Michał Kibort

Kategoria 41 kg
2. miejsce Norbert Stachewicz

Kategoria 44 kg
1. miejsce Marta Dykta

Kategoria 44 Kg
2. miejsce Kamil Knop

Kategoria 51 kg
2. miejsce Stanisław Latawiec

Szczegółowe wyniki w serwisie: https://sportzona.pl/app/events/view/wrestling/1916