Tym razem odległy o ponad 300 kilometrów Swarzędz był areną zmagań, w których udział wzięli młodzi zapaśnicy KS Achilles Kolbudy. Długa podróż nie przeszkodziła naszym sportowcom w powiększeniu bogatej kolekcji medali. Na podium stanęło czterech naszych zawodników zdobywając srebrny i trzy brązowe krążki. Radość jest tym większa, że jak mówi trener, był to jeden z najsilniej obsadzonych turniejów w jakich do tej pory wzięła udział nasza ekipa.

- W sobotę 16 marca o 4 rano budzik dzwonił niemiłosiernie długo a oczy nie chciały się otworzyć - relacjonuje Agnieszka Kibort, jedna z mam naszych zawodników. - Tak wczesna pobudka podyktowana była perspektywą przemierzenia ponad 300 km trasy, aby dotrzeć na Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Droga choć długa, minęła w miarę szybko. Na miejscu byliśmy pierwsi. Na „pudle” tym razem jeszcze nie.

Na zawody dotarło 225 zawodników z 22 klubów, w tym ekipa z Kaliningradu. Polskę reprezentowały kluby z sześciu województw (mazowieckiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, lubuskiego i wielkopolskiego). 

Klub z gminy Kolbudy w turnieju udział wzięło dziewięciu zawodników, którzy toczyli swoje walki w kategoriach Młodzik oraz w Mini Zapasach.

­­- Nasza dziewiąteczka bardzo fajnie sobie radziła - mówi trener Jakub Plichta. - Było wiele wyrównanych walk i z tego się najbardziej cieszę, ponieważ jest to najlepsza nauka na tym etapie ich przygody z zapasami. Przy okazji bardzo serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom dzieci walczących w zawodach. Bez ich pomocy nie wzięlibyśmy udziału w jednym z najmocniejszych turniejów w dziejach Achillesiaków.

Nagrodą za wylany pot i włożony w walki wysiłek była pyszna pizza a następnie Termy Maltańskie, które zregenerowały ciało i umysł. Następnego dnia dzieci wraz z rodzicami zwiedzały Poznań. Nie obyło się bez wizyty na Rynku, gdzie główną atrakcję stanowiły trykające koziołki. Najwięcej radości naszej młodzieży dostarczył jednak 450 metrowy tor saneczkowy Malta Ski. Jak relacjonują świadkowie z atrakcji korzystały nie tylko dzieci…

Z dumą i radością przedstawiamy szczegółowe wyniki:

MINI ZAPASY

Kategoria 25
3. miejsce Gabriel Kibort

Kategoria 35
2. miejsce Szymon Dykta

Kategoria 31
5. miejsce Wojtek Mydłowski

Kategoria 44
3. miejsce Szymon Micun
Kategoria 55
7. miejsce Stanisław Latawiec

MŁODZIK

Kategoria 41
3. miejsce Marcel Kibort
7. miejsce Michał Kibort

Kategoria 44
7.miejsce Stanisław Bałdyga

Kategoria 48
5. miejsce Adam Micun

Gratulacje!!!