Rezerwat Bursztynowa Góra w Bąkowie, to bez wątpienia ulubione miejsce biegaczy oraz miłośników innych form aktywnego wypoczynku. W niedzielę 22 września ten malowniczy zakątek naszej gminy ponownie stał się areną zawodów, na które zjechali mieszkańcy okolic Trójmiasta, a także dalszych rejonów kraju. Caritas Archidiecezji Gdańskiej, we współpracy z Gminą Kolbudy, już po raz drugi zorganizował „Bieg Drogą Dobra”.

 Ta charytatywna, rodzinna impreza, której celem jest m.in. promocja zdrowego, aktywnego i wolnego od wszelkich używek stylu życia ponownie zgromadziła na starcie rzesze uczestników w różnym wieku. W wyjątkowo przyjemnych, jak na końcówkę września, warunkach atmosferycznych na trasę wyruszyli biegacze oraz zwolennicy intensywnego marszu z kijkami. Zawody rozgrywano na dystansach 10 oraz 5 kilometrów. Wcześniej, na krótszych trasach rywalizowały dzieci oraz osoby z niepełnosprawnościami. Emocji, ale przede wszystkim dobrej zabawy i uśmiechu, nie brakowało.

Organizatorzy przygotowali  też szereg atrakcji dla maluchów, które miło spędzały czas w strefie zabaw oraz gier zręcznościowych. O rozrywkę i dobry nastrój najmłodszych dbali animatorzy. Nie zabrakło „dmuchańców”, malowania buziek, popcornu oraz cukrowej waty. Do stoisk z przekąskami ustawiały się długie kolejki. Starsi uczestnicy mogli zaspokoić głód sięgając choćby po potrawy z polowej kuchni.

- Jesteśmy tu już drugi raz i jest wspaniale - powiedziała nam pani Agnieszka, która do Bąkowa przybyła z dwójką dzieci i mężem. - Pogoda jest idealna, atrakcji dla maluchów nie brakuje, a małżonek przed chwilą wyruszył na trasę biegu na 10 kilometrów. Pamiętamy też o celu charytatywnym imprezy. Caritas robi kawał dobrej roboty.

Do Bąkowa przybył również ksiądz biskup Wiesław Szlachetka, który dekorował najlepszych tego dnia sportowców. Wręczenie medali poprzedziło przekazanie specjalnej statuetki dla Gminy Kolbudy. Nagrodę za pomoc w organizacji „Biegu Drogą Dobra” odebrała w imieniu samorządu przewodnicząca Rady Gminy Kolbudy Emilia Jóźwik.

Warto też odnotować, że piękne, szklane statuetki dla najlepszych zawodników wykonali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapinie.