Uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach oraz mieszkańcy Gminy Kolbudy 1 września br. mieli okazję przyjrzeć się postępom prac przy budowie krytej pływalni w Kolbudach. Na co dzień zamknięty przed osobami postronnymi teren budowy na kilka godzin udostępniono zwiedzającym. Po obiekcie, który od frontu zyskał właśnie ogromną, szklaną witrynę oprowadzał Adam Babkiewicz, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów.

Już z samego rana progi pływalni z dużym zainteresowaniem przekroczyli najstarsi uczniowie, którzy jako pierwsi zainaugurowali rok szkolny. Wyposażeni w środki ochrony osobistej, w kilkuosobowych grupach, zwiedzali szatnie, pomieszczenia przeznaczone na sauny oraz miejsce, w którym planowana jest kawiarnia. Największe wrażenie zrobiła oczywiście przeszklona z dwóch stron hala pływalni, w której znajdują się dwie niecki basenowe dla umiejących pływać oraz strefa dla najmłodszych użytkowników.

- Robi wrażenie – komentowali krótko młodzi zwiedzający. – Fajnie, że oprócz basenu planowane są też inne, dodatkowe atrakcje.

Na pytania gości przemierzających basenowe pomieszczenia odpowiadał Adam Babkiewicz z Urzędu Gminy Kolbudy.

- Uczestników „Dnia otwartego” interesowały różne kwestie – mówi kierownik Referatu Inwestycji i Remontów. – Pytano m.in. o liczbę torów, głębokość niecek, lokalizację jacuzzi czy koszty inwestycji i liczbę projektantów, którzy pracowali nad dokumentacją. Sporym zainteresowaniem cieszyła się tez część zlokalizowana pod basenem gdzie planowana jest lokalizacja takich atrakcji jak bowling czy strzelnica.

Przed wejściem na teren budowy zwiedzający mogli obejrzeć ilustracje z wizualizacjami basenu i innych pomieszczeń zlokalizowanych w obiekcie. Gości oraz uczniów przybywających na rozpoczęcie roku szkolnego witał szczudlarz i bohaterowie bajek. Przed zwiedzaniem można było wypić bogaty w witaminy sok ze świeżych owoców. Napój trzeba było przygotować jednak samemu za pomocą mięśni nóg, używając do tego… specjalnego roweru.

Wiele pytań dotyczyło również terminu zakończenia inwestycji. Jak zapewnia wójt Andrzej Chruścicki oddanie do użytku krytej pływalni w Kolbudach planowane jest jesienią przyszłego roku.