Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „KomuKulturka” oraz Gmina Kolbudy zapraszają na spektakl „Odbicia” przygotowany przez naszych mieszkańców. W sobotę 26 września i niedzielę 27 września br. na scenie sali koncertowej UG Kolbudy miejscowi artyści zaprezentują się czterokrotnie. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę przedstawienia rozpoczynać się będą o godzinie 18.00 oraz 19.30. Wstęp wolny. Zapisy elektroniczne Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O spektaklu

Momo ogląda świat odbity w księżycu. Może to robić wiecznie, jest bowiem nieśmiertelna.

Złowione w tarczy księżyca oczarowanie i pragnienie miłości daje jej odwagę do życia. Nieśmiertelność staje się mdła i niewystarczająca. Aby się jej wyrzec, trzeba porzucić swój kosmos i stać się Kobietą     z wszelkimi tej decyzji konsekwencjami. Stale szukać odbić swoich pragnień i lęków, a potem przeżyć je naprawdę. Odnaleźć się między prawidłami przyjęcia i następstwa a buntem podszytym rozpaczą i niezgodą ..., gdy pojawienie się Nowej sprawia, że brakuje księżyca, że nie można już znaleźć odbicia … , że trzeba się posunąć, odejść ?

Bez marzeń, bez uczestnictwa, bez uczuć, bez ryzyka, bez celu – cena nieśmiertelności.

Rodzenie, szukanie, kochanie, ufanie, chronienie, czekanie, zwątpienie, cierpienie, wspieranie, umieranie – cena życia.

Kobiety wybierają życie. Bez gwarancji szczęśliwego ... Bez żadnej gwarancji.

Spektakl inspirowany jest baśnią o srebrnym lustrze  Michaela Ende (Momo); w  scenariuszu – za zgodą autorów  - wykorzystano fragmenty tekstów Rocha Urbaniaka (Papiernik) i Krystyny Miłobędzkiej (Serdeczny stary człowiek).

Odbicia - twórcy

  • Scenariusz i reżyseria – Anita Wawryk, KK
  • Scenografia / kostiumy – Alina Sosnowska
  • Śpiew – Agata Półtorak, Beata Meus
  • Szklane dźwięki – Anna Szafraniec
  • Głos z offu ( Papiernik) – Piotr Duda
  • Występują:

Aleksandra Majocha, Alina Sosnowska, Wioletta Ulatowska, Mariola Wojciechowska, Barbara Borkowska, Agata Niemirowicz-Szczytt, Katarzyna Chwiećko, Magdalena Babicka, Iwona Koralewska, Alicja Krajewska, Jolanta Cirocka, Anna Szafraniec, Katarzyna Wujczak

  • Współpraca – Anna Kwidzińska
  • Projekt afisza i programu – Weronika i Zuzia Wawryk
  • Światła – Jan Kobiela