W sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy w Koncercie Noworocznym wystąpiły pianistka Marta Żak i wokalistka Anita Kostyńska. Obie artystki są absolwentkami Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 W niedzielny wieczór 16 stycznia publiczność mogła wysłuchać utworów utrzymanych w klimacie świątecznym, jak również energicznych, światowych szlagierów, wykonywanych przez największe ikony muzyki rozrywkowej.

Występ bez wątpienia zrobił duże wrażenie na zgromadzonej publiczności. Nie obyło się bez bisów.

Marta Żak, od urodzenia związana z Kolbudami, występowała na naszej scenie niejednokrotnie. Mieszkańcy mogli podziwiać jej talent podczas występów z różnymi formacjami muzycznymi, m.in. Volcano Trio. Artystka, mimo młodego wieku, ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród, a jej grafik wypełniają liczne koncerty i wydarzenia muzyczne organizowane na scenach całego kraju. Występuje z muzykami, którzy od lat cieszą się uznaniem nawet najbardziej wybrednych słuchaczy. Zaangażowana w szereg projektów zawsze znajduje czas, aby zaprezentować się naszej publiczności, zapraszając do wspólnego muzykowania wielu ciekawych, młodych artystów.

Anita Kostyńska w 2014 roku wygrała casting na rolę młodej Edith Piaf w spektaklu „Trzy razy Piaf” w reżyserii Artura Barcisia w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Spektakl był na afiszu do 2017r. W 2018 r. zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George'a Gershwina. Również w 2018 r. brała udział w akademickiej realizacji musicalu Godspell w reżyserii Miłosza Gałaja w ramach Jubileuszowego Spektaklu Musicalowego na Akademii Muzycznej w Gdańsku (zespół wokalny – off). W 2019r. zagrała postać Anny Małeckiej w musicalu Przebudzenie w reżyserii Marka Puchowskiego, organizowanym przez fundację Na cały Głos. W 2021 r. w Teatrze Muzycznym w Lublinie wznowiony został  spektakl „Trzy razy Piaf” w reżyserii Artura Barcisia, w którym ponownie zagrała rolę młodej Piaf. Aktualnie bierze udział w serii koncertów Musicalowa podróż, które mają na celu szerzenie gatunku musicalu na terenie całej Polski.