Już 24 sierpnia, po raz trzeci w historii gminy, odbędzie się wydarzenie sportowo-rekreacyjne dedykowane seniorom: Kolbudy Senior Challenge 2022.

Rozpoczęcie senioriady zaplanowano na godzinę 9.30. Areną rywalizacji niemal stu seniorów reprezentujących kluby i formacje senioralne z województwa pomorskiego będzie boisko treningowe przy ul. Polnej 55 w Kolbudach.

W tym roku w wydarzeniu swój udział zgłosiło 10 zespołów. W zapowiadającej się nad wyraz emocjonująco rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Kolbudy oraz medale ‘Kolbudy Senior Challenge 2022’ gminę Kolbudy będą reprezentować: Seniorzy z Klubu Senior+ Sami Swoi w Kolbudach, Klubu Senior+ A teraz My w Kowalach, Koła Seniora Pod Lipami w Lisewcu i w Bąkowie. Trzymamy kciuki i będziemy kibicować wszystkim Uczestnikom!

Organizatorami wydarzenia są Gmina Kolbudy oraz Gdańska Fundacja I Ty Możesz Wszystko.

Kolbudy Senior Challenge 2022 patronatem honorowym objęła Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Senator RP Ryszard Świlski, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Wójt Gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki.

Patronat medialny: Ogólnopolski Głos Seniora