Miejski Klub Sportowy Czarni z Pruszcza Gdańskiego zorganizował turniej charytatywny, z którego dochód przeznaczono na zakup łóżka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego Mariusza z gminy Kolbudy. Chłopak ma 18 lat. Nie widzi i nie słyszy, musi też korzystać z pomocy Ośrodka Rehabilitacyjno-Eukacyjno- Wychowawczego.

Przekazanie prezentu było niezwykle wzruszające.

- To bardzo miła niespodzianka, o której nawet nie marzyliśmy - przyznaje Teresa Śpiewak, mama chłopaka. - Mariusz pomoże nam rozpakować łóżko, bo dzięki temu będzie mógł je dotykać i się z nim oswoić.

Turniej na rzecz niepełnos-prawnego z gminy Kolbudy był drugą tego rodzaju akcją przeprowadzoną przez Czarnych. Również w poprzednim roku zbierano pieniądze na zakup łóżka rehabilitacyjnego, które otrzymał ciężko chory pruszczanin. W obu tych akcjach udział wzięli piłkarze rocznika '99. ich rodzice oraz działacze klubowi. Pieniądze, w sumie ponad 3 tys. złotych, pozyskano z licytacji, loterii fantowej oraz sprzedaży w sklepiku, który był czynny w czasie zawodów.

- Zorganizowanie turnieju charytatywnego było możliwe, bo zebrało się grono osób, które chcą coś robić nie tylko dla siebie, ale i dla innych - mówi Przemysław Krajewski, prezes Czarnych. - Planujemy, że za rok znowu ktoś otrzyma pomoc. Już rozpoczęliśmy zbieranie fantów na aukcję i loterię charytatywną.