W Kolbudach strażacy z całej gminy świętowali obchody Dnia Strażaka. W uroczystości uczestniczyli licznie zebrani goście: przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Kolbudy, Policji Państwowej, ale również dostojnicy kościelni z Czapielska, Pręgowa, na czele z członkiem honorowym OSP ks. Prałatem Józefem Nowakiem, proboszczem parafii św. Floriana w Kolbudach.

Uroczysta odprawa odbyła się na terenie jednostki OSP Kolbudy, a uczestniczyli w niej druhny i druhowie z OSP Lublewo, OSP Pręgowo i OSP Kolbudy. Podczas uroczystości, której przewodniczył zastępca wójta Gminy Kolbudy, Marek Goliński wręczono odznaczenia państwowe i odznaki honorowe dla najbardziej zasłużonych strażaków. Oficjalny meldunek o gotowości do oficjalnych obchodów Dnia Strażaka złożył wicewójtowi komendant gminny OSP w Kolbudach, Daniel Rabiega.

- Dziękuję za Wasze poświęcenie - powiedział witając zebranych gości Marek Goliński. - Jest Was coraz więcej. Dzięki temu my, mieszkańcy Gminy Kolbudy naprawdę czujemy się coraz bezpieczniejsi. Straż pożarna, szczególnie ta ochotnicza, jest jedyną instytucją w Rzeczypospolitej funkcjonującą nieprzerwanie od drugiej połowy XIX wieku. Straż pożarna jest również instytucją o najwyższym poziomie zaufania społecznego w kraju. Wasze słupki poparcia w żadnych rankingach nigdy nie spadły. Pragnę w imieniu mieszkańców Gminy Kolbudy serdecznie za to podziękować, zapewniając jednocześnie o stałym poparciu dla Waszych działań ze strony Wójta i całego Urzędu Gminy w Kolbudach – podkreślił wicewójt Goliński.

Uroczystości zakończyły się tradycyjnie strażacką grochówką, a festyn trwał do późnych godzin wieczornych.