Wciąż trwają zapisy na obóz żeglarski w Borsku, który tradycyjnie organizuje Urząd Gminy w Kolbudach. Wszyscy chętni (w wieku od 9 do 16 lat) mogą również skorzystać z bardzo ciekawej oferty wypoczynku przygotowanej przez działający na terenie gminy Kolbudy harcerski szczep "Knieja".

Obóz żeglarski

Obóz żeglarski tradycyjnie zorganizowany zostanie w Ośrodku Wypoczynkowym Leśna Przystań u Joli w Borsku (gmina Karsin), który znajduje się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, a położony jest nad brzegiem jeziora Wdzydze. Dzieci i młodzieży zakwaterowane będą w domkach, a smaczne wyżywienie zapewnia stołówka położona na terenie ośrodka (4 posiłki dziennie). Ośrodek gwarantuje doskonałe warunki wypoczynku z dostępem do strzeżonego kąpieliska, boiska z przeznaczeniem do wielu gier rekreacyjnych oraz świetlicy, a co najważniejsze położony jest w największym akwenie żeglarskim jeziora wdzydzkiego.

Podczas czterech turnusów obozu (29 czerwca - 8 lipca 2013, 8 lipca - 17 lipca 2013, 17 lipca - 26 lipca 2013, 26 lipca - 4 sierpnia 2013) uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności żeglarskie na gminnym sprzęcie, w skład którego wchodzą Ancory, Optymisty, Omegi, Sasanka, kajaki oraz deski windsurfingowe. Oprócz zajęć żeglarskich oraz spływów malowniczą i piękną rzeką Wdą, dzieci i młodzież będą miały możliwość poznania innych form spędzania wolnego czasu. A wszystko to pod doskonałą opieką wyszkolonej kadry: nauczycieli wychowania fizycznego z uprawnieniami do prowadzenia zajęć żeglarskich oraz ratowników WOPR.

Dla mieszkańców gminy Kolbudy koszt jednego turnusu rekreacyjnego to 850 zł. Zapisy na obóz przyjmowane są w Szkole Podstawowej w Pręgowie (p. Piotr Skwirowski, tel. 608430002) w Zespole Kształcenia i Wychowania w Bielkówku (p.Żaneta Magulska-Aszyk tel. 502168206) oraz w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach (p. Marek Zaradkiewicz, tel.600273975).

Obóz harcerski

Bardzo ciekawą ofertę wypoczynku przygotował działający na terenie gminy Kolbudy harcerski szczep "Knieja". W dniach 30 lipca - 12 sierpnia można wziąć udział w obozie organizowanym w Olpuchu (powiat kościerski). Obóz, zlokalizowany w sercu dziewiczego lasu, nad brzegiem kryształowo czystego jeziora Chądzie, prowadzony będzie metodami harcerskimi i przeznaczony jest dla wszystkich chętnych. Uczestnicy będą zakwaterowani w namiotach typu NS (tzw. wojskowe), z dostępem do zaplecza sanitarnego. Smaczne posiłki, wykwalifikowana kadra oraz program który nikomu nie pozwoli się nudzić to tylko niektóre z atutów wypoczynku w Olpuchu. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji, które na długo zapadną w pamięć każdego uczestnika. Koszt uczestnictwa w obozie to 700 zł. Szczegółowe informacje dot. wypoczynku w Olpuchu można uzyskać u komendanta bazy, hm. Artura Glebko (tel. 500061800)

Zajęcia sportowo - rekreacyjne

Podczas zbliżających się wakacji tradycyjnie będzie można korzystać również z zajęć sportowo - rekreacyjnych (tenis ziemny, żeglarstwo i inne) organizowanych przez Urząd Gminy. Informacje na temat harmonogramu zajęć znajdą Państwo już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Półkolonie z Lego

Na terenie gminy Kolbudy organizowanych jest również wiele półkolonii. Poniżej przedstawiamy informację na temat "Półkolonii z Lego" organizowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny CET w Kowalach.