Już w najbliższy poniedziałek rozpoczynają się wyczekiwane przez wielu ferie. Jak co roku Urząd Gminy w Kolbudach przygotował dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Kolbudy propozycję spędzenia wolnego czasu na sportowo.

Niewątpliwym hitem tegorocznych ferii będzie akcja „Ferie na stoku”. W w/w akcji przewidziane są 3 sześciodniowe turnusy (poniedziałek – sobota) przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych (od 7 lat) i gimnazjalnych zamieszkujących na terenie gminy Kolbudy. Koszt udziału w akcji ponoszony przez rodziców wynosi 220 zł. Pozostała część kosztów finansowana jest przez Urząd Gminy.

W trakcie zajęć prowadzonych na stoku narciarskim w Trzepowie prowadzona będzie nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach oraz snowboardzie. Zajęcia – w wymiarze 5 godzin dziennie (łącznie z transportem) - prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę. W ramach akcji organizatorzy zapewniają uczestnikom transport tam i z powrotem, opiekę wychowawców oraz instruktorów narciarstwa i snowboardu, wypożyczenie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, ubezpieczenie oraz przekąskę (kanapki/drożdżówki) i gorącą herbatę. Na koniec każdego z turnusów zostaną zorganizowane zawody podsumowujące prowadzone szkolenie.

Ponadto tradycyjnie już prowadzone będą zajęcia na salach gimnastycznych w ZKPiG Kolbudy oraz ZKiW Bielkówko. W obu tych placówkach w godzinach 9-14 będzie można wziąć udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych prowadzonych wg. następującego harmonogramu:

  • g. 9.00 - 11.00 Szkoła Podstawowa
  • g. 11.00-14.00 Gimnazjum i Absolwenci

W ZKPiG Kolbudy wszystkim chętnym udostępnione zostaną również stoły do gry w tenisa stołowego z których, pod opieką zapewnionego przez gminę wychowawcy, można korzystać w godzinach 9.00-14.00.

Informujemy również, że w ZKPiG Kolbudy istnieje możliwość wykupienia obiadów w cenie 5zł za dwudaniowy posiłek.