Mieszkaniec Kolbud, Wojciech Zieliński, zwyciężył w Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Kolbudy, który odbył w Kolbudzkim ZKPiG. Zawody - podobnie jak rozegrany również w Kolbudach Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kolbudy (Memoriał Piotra Nurowskiego) - zaliczane są do klasyfikacji Sportowego Pucharu Pomorza.
W turnieju szachowym doskonale spisali się wszyscy zawodnicy UKS Zawisza Kolbudy, którzy drużynowo zajęli pierwsze miejsce.
W ramach Sportowego Pucharu Pomorza w Kolbudach odbył się również Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kolbudy (Memoriał Piotra Nurowskiego). Po pasjonującym finale, zdobywcami głównego trofeum została drużyna Gdynia, która zwyciężyła Intermarine Gdańsk 2-1. W turnieju, który trwał osiem godzin, wystartowało 12 zespołów z terenu województwa Pomorskiego.
Turniej był również okazją do podsumowania cyklu turniejów w ramach Memoriału Piotra Nurowskiego i Sportowego Pucharu Pomorza. Najlepszym Klubem po czterech turniejach rozegranych w Chojnicach, Lipuszu, Luzinie oraz Kolbudach została również ekipa z Gdyni. Gdynianie zaskoczyli wszystkich swoją postawą zagrali bardzo dobry turniej w Kolbudach i zasłużenie zdobyli główne trofeum SPP.
Klasyfikacja Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kolbudy
- Gdynia
- Intermarine Gdańsk
- Uniwersytet Gdański
- Tom-Blok Wejherowo
- Opel Człuchów
- AWKS Wejherowo
- LO II Chojnice
- Absolwenci Kolbudy
- Builders Chwaszczyno
- Marszewo
- SPP Pępowo
- Kolbudy
Wyróżnienia
- Najlepszy zagrywający - Piotr Oss, Uniwersytet Gdański
- Najlepszy atakujący - Damian Gil, Uniwersytet Gdański
- Najlepszy rozgrywający - Intermarine Gdańsk
Klasyfikacja Generalna Siatkarskiego Pucharu Pomorza
- Gdynia - 8 pkt.
- Tom-Blok Wejherowo - 9 pkt.
- Opel Człuchów - 9 pkt.
- LO II Chojnice - 11 pkt.
- AWKS Wejherowo - 12 pkt.
- Chojnice - 13 pkt.
- Intermarine Gdańsk - 20 pkt.
- SPP Pępowo - 21 pkt.
- Uniwersytet Gdański - 21 pkt.
- Boterm Dżamba Żukowo - 21 pkt.
Klasyfikacja końcowa Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Kolbudy
Indywidualnie
- Wojciech Zieliński, UKS Zawisza Kolbudy - 6 pkt.
- Waldemar Czapiewski, Sołectwo Klawkowo - 5 pkt.
- Łukasz Zaleski, UKS Zawisza Kolbudy - 5 pkt.
- Maciej Kuśmierz, UKS Zawisza Kolbudy - 5 pkt.
- Tadeusz Studziński, Sołectwo Klawkowo - 5 pkt.
- Paweł Teclaf, Boterm Dżamba Żukowo - 4,5 pkt.
- Adrian Grajczak, Sołectwo Klawkowo - 4 pkt.
- Jaroslaw Teclaf, Boterm Dżamba Żukowo - 4 pkt.
- Leszek Górski, Sołectwo Klawkowo - 4 pkt.
- Dawid Brzoskowski, Boterm Dżamba Żukowo - 3 pkt.
- Dawid Zieliński, Boterm Dżamba Żukowo - 3 pkt.
- Marcin Borowicz, Boterm Dżamba Żukowo - 3 pkt.
- Artur Stachewicz, Sołectwo Klawkowo - 3 pkt.
- Dawid Błaszkowski, UKS Zawisza Kolbudy - 3 pkt.
- Grażyna Turzyńska, Sołectwo Klawkowo - 2.5 pkt.
- Krzysztof Warsiński, Sołectwo Klawkowo - 2 pkt.
- Józef Borowicz, Boterm Dżamba Żukowo - 1 pkt.
- Maciej Borowicz, Boterm Dżamba Żukowo - 0 pkt.
Drużynowo
- UKS Zawisza Kolbudy -22 pkt. (1,3,4,14)
- Sołectwo Klawkowo - 23 pkt. (2,5,7,9)
- Boterm Dżamba Żukowo - 35 pkt. (6,8,10,11)