W środę 29 maja br. rozpoczynamy zapisy na letni wypoczynek dofinansowany przez Gminę Kolbudy, realizowany we współpracy z Magnesium Kolbudy. Obozy o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym odbędą się w Ośrodku Wypoczynkowym „eFKa” w Wielu. Drugą ofertą adresowaną do młodych mieszkańców gminy będzie obóz żeglarski oraz kolonie, które realizowane będą na akwenach i w atrakcyjnych zakątkach Mazur. Zapisy na wszystkie wspomniane formy wypoczynku odbywać się będą w formie elektronicznej. Informacja dotycząca szczegółów pojawi się w naszym serwisie w środę 29 maja punktualnie o 9.00. Limit miejsc na obozach jest ograniczony. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Koszt zajęć rekreacyjno-edukacyjnych współorganizowanych z Magnesium wyniesie 800 złotych. Posiadacze Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny zapłacą 700 złotych.

Zajęcia rekreacyjno-edukacyjne w Wielu

22-28 czerwca 2019 r. - język angielski oraz eksperymenty chemiczne i fizyczne. (limit 30 osób)

W czasie obozu zaplanowane są zajęcia z lektorem języka angielskiego - przede wszystkim w formie gier, zabaw i quizów. Uczestnicy będą też mieli możliwość samodzielnego wykonywania eksperymentów chemicznych i fizycznych. Oprócz zajęć tematycznych każdego dnia mnóstwo ruchu na świeżym powietrzu – gry i zabawy integracyjne, podchody, flagi, ognisko, przy dobrej pogodzie – korzystanie z kąpieliska. W razie niepogody – gry oraz zajęcia integracyjne realizowane są pod zadaszonymi wiatami lub w dostępnych salach zajęciowych.

18-24 sierpnia 2019 r. - programowanie, robotyka, druk 3D. (limit 20 osób)

Zajęcia tematyczne związane z robotyką i programowaniem. Uczestnicy obozu mają możliwość programowania robotów Codey Rocky w języku graficznym Scratch lub w języku tekstowym Python (starsi). Przewidziany też blok zajęć z drukiem 3D. Oprócz zajęć tematycznych każdego dnia mnóstwo ruchu na świeżym powietrzu – gry i zabawy integracyjne, podchody, flagi, ognisko, przy dobrej pogodzie – korzystanie z kąpieliska. W razie niepogody – gry oraz zajęcia integracyjne realizowane są pod zadaszonymi wiatami lub w dostępnych salach zajęciowych.

Zapewniony transport autokarem z Kolbud, noclegi, 4 posiłki dziennie, ubezpieczenie NNW, wykwalifikowana i doświadczona kadra. Zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym „eFKa” Wiele nad jeziorem wielewskim w pokojach 4, 5 i 6 osobowych typu studio (2+3, 3+3) z łazienkami.

Obóz i kolonie żeglarskie w terminach 23-29 czerwca i 30 czerwca-6 lipca

Organizatorem zajęć będzie szkoła żeglarstwa „Szekla”

Obóz dla młodzieży w wieku 13-16 lat (limit 35 osób)

Rejs rozpocznie się w Wilkasach koło Giżycka. Przez siedem dni młodzież odwiedzi najważniejsze porty i miejscowości na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Uczestnicy nocować będą na jachcie.

Kolonie dla młodzieży w wieku 10-13 lat (limit 35 osób)

Kolonie żeglarskie to obóz o charakterze stacjonarno-wędrownym uczestnicy spać będą na jachcie zacumowanym w porcie w Wilkasach. W programie liczne wycieczki oraz szereg atrakcji jakie towarzyszą letniemu wypoczynkowi na łonie natury.

Koszt obozu żeglarskiego i kolonii wyniesie 799 złotych. Posiadacze Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny zapłacą 100 złotych mniej.

Więcej szczegółów oraz informacje o sposobie prowadzenia zapisów już w środę 29 maja.