Dwa złote medale i jeden srebrny zdobyli w Elblągu młodzi zapaśnicy klubu KS Achilles Kolbudy. O turniejowe laury rywalizowali sportowcy reprezentujący barwy trzynastu klubów z trzech województwa. W zawodach wystąpiła czteroosobowa reprezentacja naszej gminy.

W miniony weekend w Elblągu odbył się XXXII Memoriał Tadeusza Jaworskiego i Wiesława Tańczyna. Na turniej zapaśniczy zjechało 97 zawodników z 13 klubów reprezentujących województwa pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie. Nasz klub reprezentowała na zawodach skromna, bo czteroosobowa grupa młodych zapaśników.

- Możemy śmiało powiedzieć, że „Achillesiaki” postawiły na jakość przywożąc trzy medale, w tym aż dwa złotka - relacjonuje Agnieszka Kibort, która z zapartym tchem śledziła pojedynki naszych zapaśników. - Mimo, iż w treningach uczestniczy liczna grupa dzieci nie każdy, z różnych powodów, mógł wystartować w Elblągu. Tu pozdrawiamy naszych najmłodszych, którzy już niedługo, bo 24 listopada będą mogli się zaprezentować na turnieju w Gdańsku, a następnie 2 grudnia w Kolbudach.

Tak wyglądają oficjalne wyniki naszych podopiecznych:

Dziewczyny mini zapasy kat. 36 kg

2 miejsce Tetiana Matwijiszyna (3 walki, z tego 2 wygrane)

- Podziękowania należą się przesympatycznej Dominice z Cartusii, która udzieliła Teti bardzo cennych rad, popartych praktycznym pokazem - informuje Pani Agnieszka.

Mini zapasy kat. 41 kg

1 miejsce Szymon Micun (wszystkie 3 walki wygrane)

Młodzik kat. 38 kg

1 miejsce Marcel Kibort (wszystkie walki wygrane - nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju wśród gości nie wymaga komentarza)

5 miejsce Michał Kibort (a brat bliźniak wciąż nie do przejścia - czekamy Misiek, czekamy i trzymamy kciuki)

Rodzice dziękują trenerowi Kubie za osiągnięcia swoich dzieci.

Tymczasem już dziś zapraszamy na turniej zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Kolbudy, który zaplanowano na niedzielę 2 grudnia 2018 roku.