Już w niedzielę 14 kwietnia w Kolbudach odbędzie się kolejne duże wydarzenie sportowe, które przyciągnie do naszej gminy wielu zwolenników aktywnych form wypoczynku. Tym razem na starcie wyścigu staną rowerzyści. Będzie to drugi etap wiosennego cyklu Garmin MTB Series! Start i meta zlokalizowane zostaną w okolicach Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach przy ulicy Wybickiego 33. Współorganizatorem niedzielnej imprezy jest Gmina Kolbudy.

„Zawody Garmin MTB Series to cykl imprez organizowanych dla miłośników błota, pyłu, głębokiego piasku, dużych kamieni i stromych zjazdów. Wyznajemy zasadę: im mniej asfaltu tym lepsza zabawa!” - reklamuje się organizator.

Program imprezy MTB Kolbudy

Niedziela, 14 kwietnia 2019 r.

08:00 – 10:00 – wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów)
08:00 – 10:00 – obowiązkowa weryfikacja zawodników startujących drugi raz w edycji wiosennej Garmin MTB Series 2019 (biuro zawodów)
08:00 – 14:30 – EXPO oraz inne atrakcje
10:30 – oficjalne otwarcie zawodów
11:00 – start poszczególnych dystansów
14:30 – ceremonia wręczania nagród

Kilka słów o trasie

Na 4 km – fajny singiel, z którego rozpościera się piękny widok na płynącą w dole rzekę Radunię.

Na 5 km – trudny technicznie zjazd w kierunku rzeki, gdzie singiel będzie wiódł bezpośrednio przy Raduni. Następnie bardzo wymagający podjazd.

W okolicach 10 km bardzo atrakcyjny fragment prowadzący wzdłuż Jeziora Otomińskiego, po którym nastąpi wymagający i trudny technicznie podjazd.

W okolicach 17 km przyjemny singiel biegnący wzdłuż terenów podmokłych.

Około 18 km przejazd obok Rezerwatu Bursztynowa Góra.


Do wyboru jeden z dwóch dystansów: MINI (około 27 km) oraz MAXI (około 53 km).

Wszystkie niezbędne informacje na temat wyścigu:

http://mtbseries.pl/kolbudy/