Był szkoleniowcem ekstraklasowej Polonii Warszawa, a jako piłkarz rozegrał 7 spotkań w reprezentacji Polski. Pełniąc funkcję trenera Znicza Pruszków pracował m.in. z… Robertem Lewandowskim.  Jest żywą legendą Lechii Gdańsk, a jego występy sprzed lat do dziś wspominają kibice Górnika Zabrze, z którym zdobywał tytuły mistrza kraju. Jacek Grembocki, bo o nim mowa właśnie rozpoczyna pracę w Kolbudach, gdzie przygotowuje piłkarzy miejscowego GKS do nowego sezonu w rozgrywkach klasy okręgowej.

Zakończony przed kilkoma tygodniami sezon piłkarski nie był szczęśliwy dla pierwszej drużyny GKS Kolbudy, która po wielu latach opuściła szeregi IV ligi. Degradacja do niższej klasy rozgrywkowej nie była jedyną zmianą jaka nastąpiła w ostatnim czasie w lokalnej seniorskiej piłce. Dotychczasowego szkoleniowca Dariusza Stasiuka zastąpił były reprezentant Polski i trener z ekstraklasowym doświadczeniem Jacek Grembocki.

- W ostatnim czasie w klubie wprowadziliśmy kilka zmian - mówi Michał Netza, dyrektor GKS Kolbudy. - Chcielibyśmy, aby podobnie jak przed laty trzon zespołu stanowili nasi wychowankowie. Przez ostatnie lata drużyna seniorska oparta była głównie na zawodnikach z zewnątrz. Sytuacja taka wcale nie wynikała z niechęci trenera do naszych piłkarzy. Tych po prostu nie było zbyt wielu. W tej chwili jest już znacznie lepiej. Stawiamy przede wszystkim na szkolenie młodzieży i możemy poszczycić się sukcesami młodych chłopaków, którzy odnoszą zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych. Chcemy systematycznie wprowadzać ich do pierwszego zespołu. Mamy ambitnych trenerów, którzy wkładają serce w pracę z najmłodszymi rocznikami.  Wierzymy, że w budowie pierwszego zespołu opartego na wychowankach, który tak jak kiedyś gromadził będzie rzesze kibiców na stadionie, pomoże nam tak utytułowany piłkarz i doświadczony trener jakim jest bez wątpienia Jacek Grembocki. Mam nadzieję, że obchodzony w tym roku jubileusz 60-lecia piłki w Kolbudach będzie początkiem oczekiwanej chyba przez miejscowych fanów futbolu odnowy.

Obecnie kadra drużyny z Kolbud, która aktywnie przygotowuje się do startu rozgrywek klasy okręgowej, liczy 22 zawodników, z czego 9 to wychowankowie klubu. Nowy trener, który miał już okazję spotkać się z wójtem Andrzejem Chruścickim, dostrzega potencjał w młodych mieszkańcach naszej gminy.

- Jacek Grembocki miał już okazję przyjrzeć się zawodnikom, którzy stanowić będą trzon zespołu w rozpoczynającym się wkrótce sezonie - mówi Michał Netza. - Trener, który od kilku dni pracuje z zespołem dostrzega potencjał w naszych wychowankach. Nie pozostaje nam nic innego jak zaufać szkoleniowcowi, który z sukcesami pracował w dotychczasowych klubach. Pan Jacek ma dobrą rękę do odkrywania piłkarskich diamentów. To on przyjął do Znicza Pruszków Roberta Lewandowskiego, gdy ten nie dostał szansy gry w warszawskiej Legii.

Wizja prowadzenia zespołu przez Jacka Grembockiego spodobała się wójtowi Andrzejowi Chruścickiemu. Obaj mieli okazję porozmawiać w minionym tygodniu. Trener jest zwolennikiem ciężkiej pracy na treningach. Słynie z twardej ręki i żelaznej dyscypliny. Pozostaje mieć nadzieję, że pod wodzą nowego szkoleniowca nasza drużyna wkrótce powróci do wyższej klasy rozgrywkowej. Liczymy też na to, że oparty na wychowankach zespół ponownie przyciągnie na trybuny wielu kibiców, którzy utożsamiać się będą z drużyną. Pierwszy mecz ligowy w szeregach klasy okręgowej i pod wodzą trenera Jacka Grembockiego już 15 sierpnia. Nasi piłkarze zmierzą się na wyjeździe z drużyną Błyskawicy Reda Rekowo Dolne. Pierwszym rywalem GKS Kolbudy na własnym stadionie będzie Wietcisa Skarszewy. To spotkanie zaplanowano na 18 sierpnia.

Klub GKS Kolbudy pragnie podziękować dotychczasowemu trenerowi Dariuszowi Stasiukowi, który przez szereg sezonów kierował zespołem zdobywając przy tym cenne w pracy szkoleniowca doświadczenie. Władze klubu dziękują za trud, zaangażowanie i lata wspólnej pracy życząc jednocześnie wielu sukcesów w dalszej karierze trenerskiej.

 

Jacek Grembocki - jest wychowankiem Lechii Gdańsk i w tej drużynie debiutował w seniorskiej piłce. W 1983 zdobyła z Lechią Puchar Polski. Wystąpił również w spotkaniach z Juventusem Turyn w ramach Pucharu Zdobywców Pucharów i znalazł się wśród zwycięzców Superpucharu Polski (1983). Z Lechią awansował do ekstraklasy. Przez 9 sezonów był piłkarzem Górnika Zabrze, z którym został dwukrotnie mistrzem Polski (1987, 1988) oraz zdobył Puchar Polski (1988).

Jacek Grembocki posiada licencje UEFA PRO. W przeszłości był trenerem między innymi Cartusii Kartuzy, Znicza Pruszków oraz Polonii Warszawa. W reprezentacji Polski debiutował 18 marca 1987 w meczu z Finlandią, ostatni raz zagrał w 1994. Łącznie w biało-czerwonych barwach rozegrał 7 spotkań.