Wraz z Fundacją „Podaruj Mi Życie” zapraszamy w niedzielę 26 stycznia o godz. 18.00 do sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy na koncert „Wielka sława to żart - parada przebojów wielkich, sławnych i z przymrużeniem oka” w wykonaniu znakomicie znanych kolbudzkiej publiczności Anny i Romualda Spychalskich, którym tym razem będą towarzyszyć Barbara Lewicka - sopran oraz Przemek Radziszewski - tenor. Wstęp bezpłatny.


Anna Spychalska

Wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu i talentem aktorskim, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką. Szczególne miejsce w Jej dorobku artystycznym zajmują koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, koncert inaugurujący XX Festiwal Straussowski w podkrakowskiej Wieliczce. Anna Spychalska ( dawniej Jurczyńska) jest także organizatorką i animatorką życia kulturalnego. Z wielkim powodzeniem organizuje liczne koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej w Polsce. W styczniu 2015 roku oraz kwietniu 2016 roku koncertowała wraz mężem, Romualdem Spychalskim w Kanadzie w Toronto oraz Ottawie. Sukcesem okazały się organizowane przez agencję Anny Spychalskiej koncerty pod tytułem ”Wielka Gala Trzech Tenorów” oraz "Wielka sława to żart". Przy współpracy znakomitych wokalistów oraz muzyków - instrumentalistów związanych z Łódzkim Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Łodzi udało się wyprodukować atrakcyjne widowisko muzyczne.

Romuald Spychalski

Tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Tamina w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta. Koncertował w Niemczech, Francji, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Wielokrotnie, na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego, brał udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie, a także utwory z gatunku muzyki rozrywkowej.

Barbara Lewicka

Absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Łodzi Wydziału Instrumentalnego w klasie gitary klasycznej.

Jako solistka współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego, Cappellą Gedanensis oraz z chórem Cantores Veiherovienses. Brała udział w spektaklach operowych i oratoryjnych w Międzynarodowym Centrum Kultury św. Jana w Gdańsku. Koncertowała na Międzynarodowym festiwalu w Kalmar Lansmusiken w Szwecji. Śpiewała jako sopran solo z orkiestrą i chórem w International Festiwal Musical greetings „From The Faraway Country” w Izraelu. Współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie.

Swój warsztat wokalny doskonaliła na kursach mistrzowskich z Katią Ricciarelli, Salvatore Fisichella, Mattim Asikainenem, Heleną Łazarską, Dorothy Irving, Teresą Żylis-Garą oraz Dariuszem Grabowskim.

Pracuje jako pedagog śpiewu w Państwowym Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni.


Przemek Radziszewski

Wokalista, śpiewak, od niedawna tenor. Swoją pasję do śpiewania odkrył jako dziecko. Długo w nim dojrzewała, aż wyrosła i stała się pięknym kwiatem. Tak powoli zapisują się karty jego muzycznej kariery...
Od ponad 10 lat na rynku muzycznym. Brał udział w wielu festiwalach. Jego kariera nabrała rumieńców kiedy wystąpił w programie "Śpiewaj i walcz". Jednak prawdziwym odkryciem okazało się zaśpiewanie arii "Nessun Dorma" na castingu programu "Must be the music - tylko muzyka"... "Tenor amator" doszedł do finału śpiewając muzykę klasyczną, która jest jego pasją