Gminna Biblioteka Publiczna i jej filia w Pręgowie otwarte dla czytelników od poniedziałku 30 listopada 2020 roku. W trosce o zdrowie mieszkańców zbiory biblioteczne udostępniane będą z zachowaniem dodatkowych zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez służby sanitarno-epidemiologiczne oraz Bibliotekę Narodową.

Harmonogramy pracy:

Gminna Biblioteka Publiczna w Kolbudach, przy ul. Staromłyńskiej 1, tel. (58)682-69-24; mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

poniedziałek, wtorek, czwartek: 11.30 – 19.00; środa: 7.00-15.00; piątek: 7.00-16.00; sobota: 9.30-14.30;

Gminna Biblioteka Publiczna – filia w Pręgowie, przy ul. Brzozowej 1, tel. (58)682-62-14, kom.512-795-514:

poniedziałek:11.30 – 19.00; wtorek, czwartek: 16.15-19.15.

Po otwarciu, zgodnie z rekomendacjami wydanymi dla bibliotek publicznych przez Bibliotekę Narodową, czytelnicy będą musieli się stosować do zasad wprowadzonych na czas epidemii.

 1. Istnieje możliwość telefonicznego przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów o miesiąc od dnia otwarcia biblioteki.
 2. Czytelnicy, którzy chcą zwrócić bądź wypożyczyć nasze zbiory muszą przebywać na terenie biblioteki w maseczce.
 3. Przed wejściem na teren biblioteki czytelnik musi zdezynfekować ręce bądź własne założone już rękawiczki płynem dezynfekującym.
 4. Przed ladą biblioteczną czytelnicy będą zobowiązani zachowywać dystans.
 5. W obydwu naszych palcówkach nie prowadzimy następujących usług:

- wolny dostęp do półek (do odwołania)
- świadczenie usług ksero,
- dostęp do internetu dla czytelników,
- korzystanie ze zbiorów na miejscu.

 1. Będziemy realizować wydruki tylko w placówce w Kolbudach i tylko te przesłane wcześniej na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 2. Celem uniknięcia zbyt dużego zgromadzenia zalecamy umawianie daty i godziny przyjścia do biblioteki telefonicznie lub mailowo. Można tą drogą zgłosić też zapotrzebowanie na konkretne tytuły lub rodzaj książek, które bibliotekarz ma przygotować do wydania na zewnatrz.
 3. W kolejce do budynku biblioteki prosimy o zachowanie 1,5 m odstępu.
 4. Wszystkie zbiory po zwrocie do placówek bibliotecznych zostaną poddane kwarantannie. Kwarantanna będzie trwała 7 dni.
 5. Prosimy czytelników o nie dezynfekowanie wypożyczonych książek i czasopism.
 6. Na teren biblioteki wpuszczamy czytelników pojedynczo (wyjątek rodzic z małym dzieckiem).
 7. Czytelnicy, którzy chcą otrzymać tylko kod do platformy e-booków i audio-booków LEGIMI proszeni są o kontakt wyłącznie telefoniczny, celem dokonania weryfikacji.

 W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury. Będziemy dokładali wszelkich starań aby nasi pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie.

Decyzję o ponownym otwarciu placówki dla czytelników podjęto na podstawie § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U z 2020 r. , poz. 2091), po konsultacji z władzami samorządowymi