Już po raz drugi w malowniczej okolicy Rezerwatu Bursztynowa Góra w Bąkowie odbędzie się wydarzenie sportowo-rekreacyjne RAK OUT – AKTYWNI W KAŻDYM WIEKU W GMINIE KOLBUDY. Spotykamy się w piątek 1 kwietnia o godzinie 13.00 przy świetlicy wiejskiej w Bąkowie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Kolbudy, którzy ukończyli 18 rok życia, cenią sobie zdrowie, aktywność fizyczną i wypoczynek na łonie przyrody. Udział we wspólnym marszu nordic walking na dystansie 6 kilometrów jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest pod poniższym linkiem.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (kliknij)

Ideą spotkań RAK OUT jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na pozytywny aspekt aktywności fizycznej i płynące z niej korzyści. Już nawet szybki marsz lub też około piętnastominutowy spacer jest prostym ćwiczeniem poprawiającym sprawność́ ogólną̨, samopoczucie czy jakość życia, zwłaszcza osób z doświadczeniami związanymi z chorobą onkologiczną. Spotkania, które są organizowane cyklicznie, mają przybliżyć pacjentom i osobom je wspierającym różne formy ruchu. To również okazja do przypomnienia, jak ważną rolę odgrywa profilaktyka onkologiczna i regularne badania.

Pierwsza edycja RAK OUT w naszej gminie odbyła się w czerwcu ubiegłego roku. Na trasie marszu stanęło wówczas kilkudziesięciu uczestników. Wszyscy w doskonałych nastrojach dotarli do mety, gdzie czekały symboliczne medale, punkt gastronomiczny i inne atrakcje. Scenariusz tegorocznej edycji prezentuje się podobnie.

Program

13.00 rozgrzewka z Mileną Lachowicz
13.15 marsz i ćwiczenia wokół Bursztynowej Góry
14.00 niespodzianki lasu – program rekreacyjno-integracyjny
15.00 - zakończenie

Warunki uczestnictwa:

  1. Udział w wydarzeniu RAK OUT – AKTYWNI W KAŻDYM WIEKU W GMINIE KOLBUDY jest bezpłatny, wymagane są wcześniejsze zgłoszenia uczestników.
  2. Zgłoszenie uczestników za pośrednictwem formularza online.
  3. Każdy biorący udział w wydarzeniu, uczestniczy w nim na własną odpowiedzialność.
  4. Uczestnik, który zgłosił chęć uczestnictwa w treningu automatycznie oświadcza, że w przyszłości nie będzie sobie rościć żadnych praw do dochodzenia odszkodowania w razie poniesienia uszczerbku na zdrowiu czy poniesienia strat materialnych związanych z uczestnictwem.

Organizatorzy wydarzenia

  1. Gmina Kolbudy
  2. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
  3. Gdańska Fundacja I Ty możesz Wszystko
  4. Fundacja Hospicyjna Św. Franciszka Ksawerego w Przywidzu 

 

Załączniki: