Już od dekady browar AMBER z Bielkówka zaprasza mieszkańców Pomorza (choć nie tylko) do wzięcia udziału w imprezie inaugurującej sezon na kultowe piwo Koźlak. Nie inaczej było i w tym roku.

Największa na Pomorzu Biesiada Piwna, nawiązująca klimatem do niemieckiego festynu Oktoberfest, odbyła się jak zawsze w drugą sobotę września. A jako że miastem partnerskim Gminy Kolbudy jest bawarskie Uffenheim, na imprezie nie mogło zabraknąć przedstawicieli tego regionu.

- W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas Georg Schoeck, burmistrz miasta Uffenheim oraz Królowa Maja miasta Uffenheim - powiedział Leszek Grombala, wójt gminy Kolbudy. - Mam nadzieję, że obecność takich znamienitych gości, którzy przyjechali do nas z centrum europejskiego browarnictwa pozwoli naszym Koźlakom jeszcze bardzie upodobnić się do starszego, bawarskiego brata.

Nieodłączną częścią Koźlaków jest również Jarmark Produktów Regionalnych na którym wystawcy oferowali m.in. regionalne pieczywo, wędliny, sery, przetwory oraz ciepłe posiłki wykonane według tradycyjnych receptur. Goście Biesiady mogli oczywiście skosztować również najpopularniejszych piw Browaru AMBER.

- Koźlaki na stałe wpisały się już do kalendarza najważniejszych imprez nie tylko na terenie gminy Kolbudy, ale i w całym województwie Pomorskim - kontynuuje Leszek Grombala. - Dzięki tej imprezie lokalni przedsiębiorcy mają okazję na promocję swoich produktów. Nie do przecenienia jest również promocja samej gminy Kolbudy. Gratuluję właścicielom browaru, Państwu Danucie i Andrzejowi Przybyło odniesienia tak wielkiego sukcesu. Tym bardziej, że browar Amber jest jedynym tego typu zakładem w Województwie Pomorskim, który nieprzerwanie działa już od blisko 20 lat.