W najbliższy weekend miłośników motoryzacji - a zwłaszcza legendarnych „Garbusów” i innych, starszych modeli marki Volkswagen - czeka nie lada gratka. Na terenie przylegającym do Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbędzie się zlot „Garbusiarzy”. Przepiękne pojazdy z duszą podziwiać będziemy mogli od piątku 20 lipca do niedzieli 22 lipca. Na XVI Pomorski Zlot Garbusów & CO. zapraszają Klub Garbusiarzy Trójmiasta OLD VW 3CITY oraz Gmina Kolbudy.

- Przez trzy dni w Kolbudach będziemy gościć fanów popularnych „Garbusów” oraz innych starszych modeli tej marki - mówi wójt Leszek Grombala. - To impreza dużej rangi, która cieszy się od lat sporym zainteresowaniem miłośników motoryzacji. Kto z nas nie ogląda się z podziwem widząc na ulicy pięknie utrzymany pojazd, który zjechał z taśmy produkcyjnej kilkadziesiąt lat temu? Na placu przy Gminnej Przystani Żeglarskiej pojawi się całe mnóstwo takich aut, które w szyku paradnym przejadą ulicami gminy. W imieniu organizatorów i swoim własnym zapraszam wszystkich w weekend nad jezioro w Kolbudach, gdzie zaplanowano szereg nie tylko motoryzacyjnych atrakcji. 

Wydarzenie, na którym pojawią się posiadacze i wielbiciele „Garbusów” z całej Polski rozpocznie się już w najbliższy piątek. O godzinie 20.00 przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach o muzyczną oprawę zlotu zadba DJ Krzycki. Około godziny 22.00 planowany jest koncert zespołu imBeer.

Atrakcji muzycznych nie zabraknie również w sobotni wieczór. Na scenie zlotu o godzinie 20.00 ponownie zaprezentuje się DJ Krzycki, a po nim - o godzinie 22.00 - zespół Warsaw Gun.

Sporą atrakcją dla mieszkańców Gminy Kolbudy będzie zapewne prezentacja pojazdów, która odbędzie się w sobotę 21 lipca. O godzinie 13.00 uczestnicy zlotu wezmą udział w uroczystej paradzie. Trasa przejazdu tych wspaniałych pojazdów przedstawia się następująco: Kolbudy (Przystań) - Lublewo Gdańskie - Pręgowo - Kolbudy (ul. Plac Kaszubski). 

Będzie również okazja, aby bliżej przyjrzeć się pojazdom biorącym udział w zlocie i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Właściciele samochodów chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące swoich aut. W sobotę 21 lipca w godzinach 17.00 -19.00 oraz w niedzielę 22 lipca w godzinach 11.00 - 13.00 będzie można podziwiać samochody na placu przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach.