Do 24 września br. przyjmujemy zgłoszenia do nowego projektu dla naszych Seniorów. W ramach projektu MEW@ na terenie gminy Kolbudy przeprowadzony zostanie cykl szkoleń, podczas których mieszkańcy - w wieku 65 lat i więcej - zdobędą przydatne informacje z zakresu obsługi komputera, telefonu i internetu.

Udział w Programie, który w partnerstwie z Gminą Kolbudy organizuje Fundacja Partycypacji Społecznej, jest bezpłatny. Projekt realizowany jest w ramach unijnego dofinansowania w Programie Operacyjnym - Polska Cyfrowa.

Oferta adresowana jest do Seniorów w wieku 65 lat i więcej. Zajęcia rozpoczną się w połowie października.

Co zrobić, aby przystąpić do grupy, która za darmo podnosić będzie kompetencje cyfrowe w ramach Projektu MEW@. Wystarczy zgłosić się do Biura Podawczego Urzędu Gminy Kolbudy, przy ulicy Staromłyńskiej 1, tel. (58) 691 05 76 lub wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tym drugim przypadku - póki co - Seniorzy mogą poprosić o pomoc swoje dzieci lub wnuki;-)

Zajęcia odbywać się będą w Kolbudach i Kowalach. Uczestnicy otrzymają na własność tablety. Szczegółowe informacje na temat szkoleń przekazane zostaną podczas spotkania organizacyjnego.

Na dodatkowe pytania dotyczące Projektu odpowie Pełnomocnik Wójta Gminy Kolbudy ds. Seniorów dr inż. Anita Richert - Kaźmierska, tel. +48 535 171 835.

Szczegóły dotyczące Projektu: http://cyfrowa-mewa.com/