Uprzejmie informujemy, że darmowe lekcje języków obcych , realizowane z unijnym dofinansowaniem przez Centrum Edukacyjne Remedium, które dotychczas odbywały się w Jankowie Gdańskim w budynku przy ulicy Sportowej, zostają przeniesione do świeżo wyremontowanej świetlicy wiejskiej przy ulicy Conradiego. Pierwsze zajęcia w nowej lokalizacji odbędą się już w sobotę 23 września.

Lekcje języków obcych dla mieszkańców odbywają się od marca bieżącego roku w obiektach udostępnianych nieodpłatnie przez Gminę Kolbudy. Napięty harmonogram zajęć organizowanych dla mieszkańców w budynku zaplecza sportowego w Jankowie Gdańskim sprawił, że konieczne było znalezienie innej, lokalizacji, w której w komfortowych warunkach realizowane będą darmowe kursy języka obcego. Zdecydowano, że lekcje odbywać się będą w świetlicy wiejskiej w Jankowie Gdańskim, przy ulicy Conradiego.

Obiekt ten przed kilkoma tygodniami został poddany gruntownej modernizacji. Główna sala świetlicy zyskała znacznie większy metraż. Wykonano też nowe toalety. Zakres prac objął także wymianę wysłużonej instalacji elektrycznej, sanitarnej oraz wodnej. Warunki, w jakich znajomość języków obcych doskonalić będą nasi mieszkańcy, powinny sprostać oczekiwaniom uczestników kursów.  

Harmonogram kursów realizowanych przez CE Remedium na terenie Gminy Kolbudy:

LUBLEWO GDAŃSKIE - poniedziałki i środy, ul. Szkolna 5, godzina 18:30 - 21:00

PRĘGOWO - wtorki i czwartki, ul. Strażacka 2, godzina 18:45 - 21:15

JANKOWO GDAŃSKIE GR 16 - sobota i niedziela, ul. Conradiego 9, godzina 12:30 - 15:45

JANKOWO GDAŃSKIE GR 17 - wtorki i środy, ul. Conradiego 9, godzina 16:15 - 18:45

JANKOWO GDAŃSKIE GR 18 - wtorki i środy, ul. Conradiego 9, godzina 19:00 - 21:30