Do wiosny przyszłego roku w parku rekreacyjnym w Kolbudach pojawią się nowe ścieżki oraz zamontowane zostaną dodatkowe urządzenia rekreacyjne. Trwa właśnie budowa bezpiecznego ciągu komunikacyjnego , który umożliwi komfortowe dojście od strony drogi wojewódzkiej 221.

Park rekreacyjny w Kolbudach cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy ze swoimi pociechami chętnie odwiedzają to miejsce. Często spotykamy się więc z pytaniami o kolejne etapy zagospodarowania „terenu za torami”. Gdy wraz z nastaniem jesieni zmalała liczba osób odwiedzających to miejsce, w parku pojawili się budowlańcy, a z nimi ciężki sprzęt. Od pewnego czasu realizowana jest budowa kolejnych ścieżek parkowych, które pozwolą bezpiecznie dotrzeć do parku od strony drogi wojewódzkiej. Jak zapewnia kierownik Referatu Inwestycji i Remontów Adam Babkiewicz do wiosny 2019 roku w parku powstanie kilka dodatkowych atrakcji dla najmłodszych użytkowników.

- Systematycznie realizujemy projekt rozbudowy terenu o niezbędną infrastrukturę sportowo - rekreacyjną - mówi Adam Babkiewicz. - Wzdłuż budowanego równolegle do drogi wojewódzkiej ciągu pieszego ustawione zostaną ławki oraz latarnie ledowe z zasilaniem solarnym. Najmłodszych bywalców parku i ich opiekunów ucieszy zapewne informacja o dodatkowych urządzeniach służących rekreacji. W najbliższym czasie planujemy uzupełnienie placu zabaw o piramidy linowe połączone pomostem oraz skałkę wspinaczkową dla dzieci. Będą również dodatkowe trampoliny , stoły do gry oraz zestaw elastycznych półkul, na które wdrapywać się będą mogły maluchy. Wokół nowych urządzeń ułożona zostanie bezpieczna dla użytkowników nawierzchnia. W realizowanym obecnie zakresie prac chcielibyśmy również przygotować plac z kostki betonowej, na którym w dalszej perspektywie zamontowana zostanie kurtyna wodna, która zapewni ochłodę w upalne dni.

Oprócz budowy ścieżek parkowych o nawierzchni mineralnej realizowane są również niezbędne prace melioracyjne.

- Nowe ścieżki z góry prezentują się naprawdę ładnie - mówi pani Agnieszka, którą spotykamy przy ulicy Wybickiego. - Gdy po obu stronach nowych alejek zazieleni się trawa, będzie to wyglądało pięknie. Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy, ale zdaję sobie sprawę, że do ostatecznego zagospodarowania terenu pozostaje jeszcze sporo pracy.