Informujemy, że od soboty 9 lutego korekcie poddane zostaną trasy przejazdu autobusów Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. Zmiany dotyczą kursów linii 213 oraz 255.

Wydłużone zostaną wybrane kursy linii 213 z ulicy Olimpijskiej w Gdańsku do Szkoły Podstawowej w Kowalach. W dni powszednie przewoźnik zapewni dwadzieścia takich kursów, natomiast w soboty niedziele i święta pojazdy transportu miejskiego kursować będą na wspomnianej trasie dwanaście razy.

Zmiany, które wprowadzone zostaną od 9 lutego dotyczą również kursowania autobusów linii 255. Pojazdy ZTM ponownie kursować będą przez ulicę Świętokrzyską w Gdańsku. Autobusy tej linii nie będą więc przejeżdżać ulicami Ofiar Grudnia 70., Wielkopolskiej, Przebiśniegowej i Niepołomickiej. W dni powszednie zaplanowano 19 kursów do Szkoły Podstawowej w Kowalach, z czego 13 kontynuować będzie kurs do Jankowa Gdańskiego. W soboty, niedziele i święta do Szkoły Podstawowej w Kowalach kursować będzie 13 kursów, z czego 8 dojeżdżać będzie do Jankowa Gdańskiego.

Szczegóły dotyczące kursowania autobusów ujęte zostaną w rozkładzie jazdy ZTM.