W ciągu 1,5 roku w Gminie Kolbudy powstanie jedna z największych w Polsce stacji dealerskich „Toyoty”. Inwestycja zlokalizowana będzie w Kowalach w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy Trójmiasta. Przedstawiciel spółki „Chodzeń”, autoryzowanej stacji dealerskiej tej marki, odwiedził Urząd Gminy Kolbudy, aby podpisać umowę, w której zobowiązuje się do modernizacji części ulicy Magnackiej oraz wykonania zjazdu z wspomnianej drogi na DW221.

Spółka „Chodzeń” jest firmą rodzinną obecną na polskim rynku od drugiej połowy lat 70. Jej siedziba mieści się w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie spółka posiada w naszym kraju cztery obiekty dealerskie. Jeden z nich znajduje się w Piasecznie, dwa w Warszawie oraz Toyota Carter w Gdańsku. W swoich salonach spółka oferuje nie tylko auta marki „Toyota”, ale również „Lexus” (w Warszawie) i „Maserati” (w Piasecznie).

Chociaż budowa nowego salonu w Kowalach jeszcze się nie rozpoczęła przedstawiciel inwestora Piotr Chodzeń podpisał z wójtem Andrzejem Chruścickim umowę, w której inwestor zobowiązuje się do modernizacji części ulicy Magnackiej - wraz z wykonaniem utwardzonego pobocza – oraz (po uzgodnieniu z GDDKiA) budowy zjazdu w drogę wojewódzką 221.

- To kolejne już porozumienie, w ramach którego przedsiębiorca inwestujący na terenie naszej gminy wykona dodatkowe prace na rzecz lokalnej społeczności – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Podstawę do zawarcia takiej umowy stanowi artykuł „16” ustawy o drogach publicznych. Cieszy mnie fakt, że tak renomowane firmy na miejsce prowadzenia działalności wybierają nasz region. Markę Toyota znają wszyscy. Przedsięwzięcie tej rangi to także potencjalne dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców. To również wpływy z podatków i promocja dla gminy, na terenie której mieścił się będzie salon. Kto wie, może w przyszłości w Gminie Kolbudy sprzedawane będą również auta marki „Maserati”.

Z informacji przekazanych przez inwestora wynika, że zatrudnienie w nowym salonie i serwisie znajdzie ponad 100 osób.

- Pierwszy etap inwestycji to budowa salonu sprzedaży dla samochodów osobowych i dostawczych Toyoty oraz serwis mechaniczny z 15 podnośnikami oraz salon samochodów używanych – informuje Piotr Chodzeń. - W drugim etapie planowana jest budowa serwisu blacharsko lakierniczego.