Już 65 lat mieszkańcy Kolbud mogą korzystać z Gminnej Biblioteki Publicznej. Z okazji obchodzonego w grudniu jubileuszu wręczono dyplomy wyróżniającym się systematycznością czytelnikom i internautom.

Uhonorowano czytelników wyróżniających się najdłuższym stażem, ale i tych najmłodszych jak Łucję (3 lata) i Łukasza (niecałe 2) Chmielewskich z Czapielska. Dzieci do biblioteki gminnej przychodzą oczywiście z mamą Agatą.

Gorące podziękowania i dyplomy za upowszechnianie czytelnictwa otrzymali obecni i byli pracownicy biblioteki m. in. Lidia Piechocińska - kierownik kolbudzkiej placówki w latach 1973-1976, Urszula Zwarra prowadząca bibliotekę w latach 1978-1987, Helena Głomska - prowadząca punkt biblioteczny w Buszkowach w latach siedemdziesiątych oraz pani Barbara Sołczyk - pracująca już od 22 lat na filii w Pręgowie. Życzenia pomyślności dla naszej lokalnej książnicy na ręce pani dyrektor Bożeny Szpadzik złożył z-ca wójta Gminy Kolbudy, Marek Goliński.

Honorowym gościem uroczystości była poetka z Pręgowa, Elżbieta Maria Laskowska, która osobiście przeczytała kilka swoich refleksyjnych wierszy z tomików "Miłość zawsze" i "Miłość - tyle pytań", a także tych całkiem nowych, jeszcze nie wydanych. Zgromadzeni goście mogli podziwiać rękodzieło Pani Elżbiety - głównie wyplataną ze sznurka makramę. Natomiast najmłodszej widowni najbardziej przypadł do gustu występ czarodzieja-iluzjonisty.