Jeszcze kilka tygodni temu planowaliśmy, że na przełomie kwietnia i maja oficjalnie poinformujemy o atrakcjach, jakie w tym roku przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców na Dni Gminy Kolbudy. Trzydniowe święto z okazji inauguracji sezonu letniego miało się odbyć w terminie 19-21 czerwca. Przygotowania do tak dużego przedsięwzięcia wymagają wiele pracy i trwają przez wiele miesięcy. Nie inaczej było tym razem. Niestety życie napisało scenariusz, którego nikt się nie spodziewał. Dziś wiemy, że w związku z epidemią koronawirusa w tym roku obchody Dni Gminy Kolbudy nie odbędą się.

- Z ogłoszeniem tej przykrej decyzji czekaliśmy dość długo – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Mieliśmy nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie i będziemy mogli wspólnie powitać lato. Umowy z gwiazdami, które miały wystąpić w Gminnej Przystani Żeglarskiej podpisaliśmy już kilka miesięcy temu. W tym roku dla naszych mieszkańców miał zagrać popularny „Sławomir” oraz doskonale wszystkim znany zespół „Golden Life”. Na ich występy będziemy musieli jednak poczekać do przyszłego roku, podobnie jak na inne atrakcje, które były już niemal dopięte na ostatni guzik. Mam nadzieję, że mieszkańcy ze zrozumieniem przyjmą naszą decyzję. To dla nas wszystkich trudny moment. Pracownicy urzędu włożyli wiele pracy w przygotowanie tego wydarzenia. Niestety w Polsce cały czas mamy stan epidemii. W dalszym ciągu obowiązują też zakazy organizacji imprez masowych. Musimy postępować zgodnie z obowiązującymi regulacjami i kierować się troską o bezpieczeństwo mieszkańców.

Podczas tegorocznych Dni Gminy Kolbudy na scenie nad brzegiem kolbudzkiego jeziora wystąpić mieli również „Finaliści The Voice…Szymon Pejski, Arek Kłusowski, Małgorzata Nakonieczna, Jagoda Kret”.  

Konieczność odwołania imprezy z okazji powitania lata zasmuciła również przewodniczącą Rady Gminy Kolbudy Emilię Jóźwik.

- Trudno odwołuje się wydarzenia, na które z utęsknieniem czekają mieszkańcy i w przygotowanie których włożono wiele pracy – mówi Emilia Jóźwik, przewodnicząca Rady Gminy Kolbudy. – Zaplanowane na czerwiec atrakcje zapowiadały się naprawdę ciekawie. W obecnej sytuacji priorytetem jest jednak zdrowie. Czerwone światło dla imprez masowych zmusza wszystkie samorządy do podejmowania podobnych decyzji. Obawiam się, że utrzymujący się stan epidemii uniemożliwi nam w najbliższym czasie organizację jeszcze kilku innych wydarzeń. Przed nami Dzień Dziecka, któremu zawsze towarzyszyły festyny dla najmłodszych, organizowane przez gminę i poszczególne sołectwa. W tym roku najprawdopodobniej nie będziemy mogli zaproponować takich atrakcji. Musimy bacznie obserwować sytuację i stosować się do wszystkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Pozostaje mi tylko zaprosić naszych mieszkańców na przyszłoroczne obchody Dni Gminy Kolbudy i podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie tegorocznego powitania lata w Gminie Kolbudy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku warunki pozwolą nam na zorganizowanie tego wydarzenia. Gwiazd i emocji na pewno nie zabraknie.