Wkrótce rozpocznie się trzeci etap prac modernizacyjnych na ulicy Potokowej w Lisewcu. Gmina Kolbudy otrzymała właśnie na ten cel dofinansowanie w kwocie 100 tysięcy złotych. Środki pochodzą z budżetu Województwa Pomorskiego. Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 240 tysięcy złotych.

- Nie jest to może wielka inwestycja drogowa, jednak mieszkańcy i władze sołectwa Lisewiec bardzo zabiegali o modernizację tego odcinka - mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Pytania o kontynuację prac padały podczas zebrań sołeckich. Cieszy nas również kolejne dofinansowanie, jakie udało się nam pozyskać w ostatnich miesiącach. Sięgamy do wszystkich źródeł. Składane przez nas wnioski znajdują akceptację zarówno w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, jak i Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Korzystamy więc z dotacji unijnych, rządowych i samorządowych.

Ulica Potokowa zostanie pokryta płytami yomb na odcinku 500 metrów. Szerokość drogi wyniesie 4,5 metra. Po obu jej stronach zaplanowano szutrowe pobocza.

- Rozpoczynamy właśnie prace, które powinny zakończyć się w połowie grudnia br. - mówi Adam Babkiewicz, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów. – Będzie to trzeci etap modernizacji ulicy Potokowej.

W dniu 19 listopada Marszałek podpisał uchwałę Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie dodatkowego podziału środków budżetu Województwa Pomorskiego na rok 2019.